„Získali jsme velmi důležité body, to je jasné," zahájil sázavský trenér Pavel Chuchla a pokračoval v hodnocení utkání: „Mužstvo Luštěnce bylo velmi kvalitním soupeřem. Hrál se oboustranně dobrý fotbal, a to především v první hodině hry. Z našich střídání je vidět, že jsme střídali tři hráče nejen proto, že bychom věřili, že je zápas rozhodnutý, ale z důvodu, že máme opět tři zraněné. Konkrétně Knotek a Král zřejmě nebudou moci nastoupit ani do příštího zápasu, jelikož se u nich jedná o svalová zranění. Co se týče Jakuba Švece, tak u něho šlo pouze o nějaké nakopnutí a předpoklad, že bude hrát je mnohem větší. Naše situace je v tomto směru nesmírně obtížná."

Sázavské fotbalisty zdobí po zápase s Luštěnicemi parádní domácí bilance. Tři výhry a skóre 16:2. „Naše výkony jsou doma o třídu lepší z hlediska sebedůvěry a pohybové aktivity i fotbalu jako takového, než ve venkovních zápasech. Bohužel je to způsobené i tím, že nejsme schopní poskládat každý týden stejnou sestavu. Musíme kádr doplňovat. Během celé sezony se nám neuvěřitelně kupí zranění hráči. Jednou hrajeme v optimálnější sestavě a za týden hrajeme v úplně jiném složení. Způsobuje nám to i problém toho, že nám chybí automatismy, které bychom k zlepšení naší hry potřebovali," objasnil důvod, proč se Sázavě nedaří ve venkovních zápasech Pavel Chuchla.

Sázavu dostali na koně dvě brzké branky. „Hra byla dobrá. Od první minuty jsme byli v dobrém pohybu, byli jsme agresivní, nutili jsme soupeře k chybám. Luštěnce neměly prostor a u odražených balónů jsme byli první my. Vstřelili jsme v 6. minutě první branku po pohledné kombinaci až do prázdné brány. Druhý gól přišel po čtvrt hodině hry. Nicméně i soupeř hrál velmi dobře a svou snahu potvrdil ve 23. minutě, kdy se odrazil míč za naše velké vápno a soupeř vymetl roh naší brány a snížil na 1:2. V tu chvíli to nebylo vůbec příjemné, ale výsledek se do poločasové pauzy již nezměnil," popsal první poločas Chuchla.

V druhém dějství domácí svůj náskok zvýšili a poté se snažili ubránit vítězství. „V druhém poločase se soupeř snažil vyrovnat, ale my jsme kontrovali a dostali se zpět do dvoubrankového vedení. Poté přišla tři vynucená střídání. Ale právě střídající Martin Srba svým důrazem přetlačil obránce a zvýšil na 4:1. To pro nás byl uklidňující moment a celý poločas jsme se pak snažili kvalitně bránit a dotáhnout zápas k vítězství. Propadl nám sice jeden míč z rohu a hosté se dostali na dostřel dvou branek, ale poté už se do ničeho nedostali. Bodů si nesmírně vážíme, soupeř byl kvalitní a z hlediska bodů do tabulky je tato výhra pro nás nesmírně důležitá," uzavřel sázavský trenér.

Sázava – Luštěnice 4:2 (2:1)Branky Sázavy: Švec 2, Srba, Říčař.

Sázava: Burcev – Konečný, Mařinec, Říčař, Chuchla – Jelínek, Šmídek, Štěpán, Král (68. Dušek) – Švec (60. P. Hrbek), Knotek (55. Srba). Hrající trenér Pavel Chuchla.

Adam Procházka