Ten vsadil na riziko, když derby odehrál v ofenzivním rozložení se třemi obránci a třemi útočníky. „Jinou cestu nemáme, protože potřebujeme co nejvíc bodovat,“ přiznal trenér, jenž byl ústřední postavou první dvacetiminutovky.

V 6. minutě totiž poslal pokutový kop do tyče a po chvíli z dálky opět orazítkoval konstrukci. Bývalý borec Skalice se dočkal v 19. minutě kdy po Svobodově rohu hlavou rozhodl. „Bylo to nacvičené, o to víc mě góltěší,“ přiznal autor branky s tím, že soupeře v první půli téměř k ničemu nepustili. Sami naopak mohli zvýšit.

Do druhé části hosté přeskupili záložní řadu a byli určitě lepší než v první. Před dvěma stovkami diváků však recept na překonání domácí obrany nenašli. Museli se vyrovnat i s nešťastným okamžikem, když jejich hráč Smolík utrpěl zlomeninu nohy.

„Utkání ale sprosté ani přehnaně vyhecované nebylo,“ mínil Chuchla a přiznal, že historickouvýhru nijak zvlášť neslavili. „Na oslavy ještěneníčas,“ prohlásil při pohledu na tabulku D skupiny I. B třídy.

Sázava – Stříbrná Skalice 1:0 (1:0). Branka: 19. Chuchla. Diváci: 200.

Sázava:Štěpánek – Schneider, Chuchla, Skála – Rezek, Švehla, Haláček (60. Sedláček), Šmídek – Král, Nepraš, Svoboda (85. Novák).