Trenér Sázavy Pavel Chuchla byl spokojený: „Zápas hodnotím pozitivně oproti předchozímu domácímu utkání. To je jasná věc. Museli jsme postavit novou obranu, protože máme dva hráče vykartované, navíc Král je zraněný a Říčař si natáhl sval. Čtyři hráči z obrany jsou pryč, tak jsme ji museli překopat. Na druhou stranu se nám vrátil do hry Petr Marčík."

Samotný zápas se pro Sázavu vyvíjel dobře. „Z utkání jsme měli obavy, protože měl Mělník deset bodů a ještě neprohrál. My jsme nebyli v optimálním složení. První půlku jsme odehráli zodpovědně a takticky. Dobře jsme se posouvali. Mělník měl více ze hry, ale nijak extrémně. Vytvořili jsme si dvě dobré příležitosti z brejkových situací, které jsme neproměnili. Až třetí těsně před půlí jsme se dostali do vedení jedna-nula," popsal Chuchla.

Po přestávce vedli hosté 2:0. „Ve druhé půlce jsme přidali poměrně brzo druhý gól po chybě domácích ve středu hřiště. Následně jsme měli jasnou šanci po rohu, kdy jsme hlavičkovali do prázdné brány, ale nedali jsme. Hra se pak otevřela a my jsme chodili do brejků," prozradil hostující trenér a pokračoval: „Naším dlouhodobějším problémem je koncovka. Výsledek jsme nepotvrdili. Nakonec jsme z rohu dostali kontaktní gól a chvíli před koncem domácí srovnali po hezké akci a střele z velkého vápna. Šlo se do penalt, které jsme vyhráli."

„S výkonem jsem spokojený, ale měli bychom své šance dotahovat do zdárného konce. Domácí nehráli špatně, šlo o velmi dobrého soupeře," upozornil Chuchla.

Mělník – Sázava 2:3p (0:1)Branky: 56. Zeman, 82. Chytil – 45. Keltner, 47. Foltýn. Rozhodčí: Petýrek - Chrudimský, Novotný. ŽK: Krejčík, Mrvík, Pokorný - Foltýn, Keltner, Marčík. Diváci: 110.

Mělník: Hnízdil - Krejčík, Mrvík, Šimandl, Frajman (77. Šmejkal), Zeman, Chytil, Trnka, Pokorný, Grabmüller, Dvorný. Trenér Libor Tomášek.

Sázava: Burcev – Dušek, Konečný, Chuchla, Marčík – Marek Chrpa, Šmídek, Martin Chrpa (77. Jelínek), Foltýn – Keltner, Svoboda. Trenér Pavel Chuchla.