Sázava – Radim 7:1 (3:0)

„Pro hosty je výsledek dnešního utkání velmi krutý," uznal domácí trenér Pavel Chuchla a popsal, proč tomu tak je: „Věděli jsme, že Radim před sezonou obměnila kádr, ale nebylo jasné, zda k lepšímu či k horšímu a musím uznat, že od prvních minut mě přesvědčili, že výrazně k lepšímu. V úvodu utkání nás Radim jasně přehrávala, výborně kombinovala, měla pěkné narážečky, všichni hráči byli výborní na míči a jsou to rychlostní typy, takže jich bylo plné hřiště."

V úvodu chyboval brankář Burcev. „Náš brankář daroval na začátku zápasu hostům šanci po špatném výkopu a i kvůli této situaci jsme museli přidat do kroku a hodně dobře bránit," přiznal Pavel Chuchla a pokračoval: „Během první půle jsme se pomaloučku rozehráli a začali Radim přehrávat, což vyústilo v naše tři branky, což byla pro soupeře velká rána zvlášť po tom, jaký byl průběh první části zápasu."

V druhém poločase už bylo prakticky rozhodnuto. „Po přestávce už bylo utkání otázkou formality, čemuž se nemůžeme divit po tom, co jsme dali hostům tři branky. Hru jsme v klidu kontrolovali a zápas byl plně v našich rukou. Nicméně výsledek vypadá jinak, než vypadal zápas, hlavně tedy v prvním poločase," řekl Chuchla, který byl velmi spokojen s produktivitou svého týmu a i s předvedenou hrou.

Sázavský trenér byl přesvědčen, že zlomový moment zápasu přišel v prvním poločase. „Zlom přišel, když jsme vstřelili první branku utkání, protože v ten daný moment nás Radim tlačila a my se dostali do úniku, kdy náš hráč šel sám na bránu a otevřel skóre. Navíc se nám poté podařilo ještě do poločasu využít dvou standardních situací a to už bylo definitivní rozhodnutí, ale nejdůležitějším momentem byla vstřelená první branka do radimské sítě."

StatistikyBranky Sázavy: Říčař 2, Král 2, Švec, Foltýn, Marek. Sázava: Burcev – Kuchler, Chuchla (65. Vacek), Říčař, Král – Jelínek, Marek, Šmídek, Foltýn – Tesařík (70. Hrbek), Švec (78. M. Danko). Hrající trenér Pavel Chuchla.

Adam Procházka