„Na jednu stranu se hrálo divoce, na druhou stranu nabídl zápas kvalitní první poločas,“ podotkl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. Soupeř byl podle jeho slov kvalitní: „Asi nejlepší z celé přípravy, když pominu v prvním utkání Čáslav. To byl ještě začátek zimy.“

Dokud Kutná Hora měla sílu držet krok, tak byl zápas vyrovnaný. „Slatiňany jsou hodně fotbalové mužstvo. My jsme se jim vyrovnali nasazením a bojovností. Vždy se nám podařilo na výsledek reagovat,“ těšilo Kulhánka. Jeho tým prohrával 0:1, ale dokázal výsledek otočit na 2:1. Hosté z penalty vyrovnali a po další trefě znovu vedli. Do přestávky však Sparta dokázala srovnat na 3:3.

Ve druhém poločase došly Kutné Hoře síly. „Od šedesáté minuty jsme odešli. Tři neděle pomalu netrénujeme kvůli zraněním a nemocem. V sobotu nám chyběli také oba brankáři. Musím poděkovat trenérovi mládežnických brankářů Honzovi Kubátovi, že nám pomohl. Před zápasem se ještě při rozcvičení zranil Bílek a v týdnu na horách i Matoušek,“ vyjmenoval trenér. Slatiňany nelehkou situaci domácích využily a třemi góly ve druhé půli rozhodly.

Kutná Hora – Slatiňany 3:6 (3:3). Branky: Cimr 2, Marek. Kutná Hora: Kubát – Saulich, Franc, Semerád, Filipec – Kulhánek – Marek, Piskač, Nekvinda – Hradílek – Cimr. Střídali: Gygal, Lebeda, Puchoň, Svoboda. Trenér Radek Kulhánek.