Fotbalisté Viktorie Sedlec v minulém kole překvapivě prohráli ve Žlebech 0:1. Může se na nich výsledek v sobotu podepsat? „Někdo se dokáže oklepat hned po zápase, někomu to trvá déle. Ukáže se až v sobotu na hřišti," odpověděl diplomaticky trenér Viktorie Luboš Votava.

Jeho protějšek Michal Šindelář by z porážky Sedlce vědu nedělal: „Myslím si, že se to někdy stane. Když není den, soupeř dá gól a pak urputně brání. To se může stát komukoliv."

Soupeř Sedlce zase prohrál ve středeční dohrávce doma s Novými Dvory 2:3. „Už před jarem jsem říkal, že zápasy s týmy, které hrají o sestup, budou dělat problémy týmům z čela soutěže, což se plně potvrdilo. Jak u nás, tak i ve Zbraslavicích," říkal trenér sedlecké Viktorie.

Zbraslavického trenéra porážka nijak nerozhodila. Jeho tým o postup neusiluje. „Před soutěží jsme avizovali, že se chceme zachránit. Jdeme si zahrát fotbal, o nic prestižního nejde. Hrajeme zápas od zápasu, hlavně aby to kluky bavilo," zdůraznil Šindelář a pokračoval: „Cílem bylo třicet tři bodů, což máme, takže umístění nyní neřeším. Na tabulku nehledíme. Záleží na hráčích, jak se soustředí na zápas."

Pokud Sedlec vyhraje, opět se vrátí do bojů o první místo. „Chceme vyhrát a napravit doopravdy špatný výkon ze Žlebů," říkal Votava, „Věděli jsme, že šance hrát o první místo tu byla, ale problém nastal už od zimní přípravy, kdy klesla tréninková morálka. Věřil, že jsem, že se situace zlepší začátkem soutěže, ale to se nestalo."

A na co si bude muset dát Sedlec dnes pozor? „Tam je to jednoznačné v podobě Davida Šindeláře. Je to famózní střelec, rychlý, dravý a do každého zápasu jde s cílem, že dá gól. Pokud ho nedokážeme pokrýt, tak budeme mít problémy," myslí si Luboš Votava a dodal: „Bude záležet, jak k tomu přistoupí naši hráči. Pokud se naše hra nezmění, tak budeme mít problémy jako v dosavadních jarních zápasech."

I Michal Šindelář má o hrozbě Sedlce jasno: „Mají dobré útočníky, jak Jelínka, tak i Pospíšila. Viktoria má dobré mužstvo, které těží hlavně z práce těchto dvou forvardů."