SDo:Horní Měcholupy – Zenit Čáslav 3:7 (1:3)

Úvod patřil domácím, kteří ukázali, že jejich postavení v tabulce není opodstatněné. Rychlou kombinací dělali problémy obraně Zenitu. Naštěstí pro hosty se však povedl v 8. min. rychlý kontr a dosavadní nejlepší střelec Žiak se nemýlil – 0:1. Domácí se z inkasované branky nemohli vzpamatovat a tak se hra přesunula spíše na jejich polovinu. Nicméně čáslavská obrana si neodpustila několik okének a brankář Radil opět několikrát svůj tým výrazně podržel. Ve 27. min. přišlo uklidnění v podobě druhé branky – akci Zikmundy s Ryšánem zakončoval téměř do prázdné brány Král – 0:2. A stejné jméno se v kolonce střelců objevilo i o minutu později – Král střelou na zadní tyč nedal gólmanovi domácích šanci – 0:3. Skóre se ve 35. min. měnilo i na domácí straně – Lechner snížil na 1:3 a Měcholupští poněkud ožili.

Celá druhá půle byla reprízou začátku té první. Aktivní domácí byli potrestáni za svou nemohoucnost v koncovce. V 68. min. předvedl slalom Žiak – 1:4. V 74. min. se trefil hrdina předešlého utkání Ryšán – 1:5. V 81. min. završil hattrick Žiak – 1:6. I domácí se poté dostali ke slovu a v divoké přestřelce pokračovali oni – 86. min. – 2:6 a 87. min. 3:6. Divoké skóre uzavřel střídající Fuksa těsně před koncem utkání – 3:7.

„Výsledek neodpovídá průběhu hry, protože domácí hráli velmi dobře, nevycházela jim však finální část,“ začal hodnocení trenér Zenitu Miroslav Zikmunda a navázal: „Kluky bych pochválil za výbornou hru dopředu, fotbalové řešení v koncovce, kdy si dokázali vyhovět. Mrzí mě inkasované branky na konci, což svědčí o nižší koncentraci našich hráčů. Samozřejmě jsme rádi za třetí vítězství v řadě, teď nás však čeká těžší soupeř – Viktorka Žižkov – druhý tým tabulky.“

Branky Čáslavi: Žiak 3, Král 2, Ryšán, Fuksa. Čáslav: Radil - Altman, Výborný, Vajgl, Ditrich - Veselý, Zikmunda, Goliáš, Král - Ryšán, Žiak. Náhradníci: Fuksa, Růžička, Jurčík, Horyna, Hejný, Kalányos, Výborný II. Trenéři Miroslav Zikmunda, Pavel Král.

MDo: Horní Měcholupy – Zenit Čáslav 2:1 (1:1)

„Nedokázali jsme navázat na dobrý výkon z minulého zápasu, kdy jsme doma porazili silnou Cidlinu a přes skoro celozápasovou převahu jsme na konci obou poločasů inkasovali po brejcích. Nedařilo se nám kombinovat a nevyužili jsme ani slibné standardní situace,“ shrnul utkání Jiří Parachin.

Branka Čáslavi: 30. V. Pipek. Kutná Hora: Výborný - Jurka, D. Pipek, Dospěl, Doležal - Drahota, Brunclík, Bilinkiewicz, Marek - Jungwirth, V. Pipek. Trenéři Jiří Parachin a Tomáš Horák.