Trenér Kutné Hory Jan Holík uzpůsobil taktiku silnému soupeři: „Věděli jsme, že jsou domácí dopředu silní, což se během úvodu ukázalo. Museli jsme hrát ze zajištěné obrany a přecházet do rychlých protiútoků. To bych řekl, že se nám poměrně dařilo. V prvním poločase jsme měli čtyři gólové šance, kdy jsme se dostali za obranu domácích, která byla značně nejistá. Bohužel, nepodařilo se nám je proměnit, proto jsme po zásluze nula-jedna prohrávali."

Sparta inkasovala branku v 17. minutě, kdy po standardní situaci proletěl míč celým vápnem a domácí střelec Volf se na zadní tyči nemýlil. „To byla možná jediná šance domácích v první půli. Zcela zbytečná a laciná branka," litoval Holík.

„Po celých devadesát minut jsme byli vyrovnaným soupeřem. Dvě velké šance měl i Vácha. Věřili jsme, že po přestávce vyrovnáme, což přišlo v sedmdesáté sedmé minutě. Libor Křelina se dostal krásně za obranu a křížnou ranou na zadní tyč prostřelil brankáře," popsal gólový moment trenér Sparty a dodal: „Soupeř měl také dvě gólové příležitosti, ale vše jsme dokázali ubráni a dostali jsme zápas do penaltového rozstřelu, který jsme zvládli."

V zápase se objevil také velký příběh mladého brankáře Kubáta, který si od 37. minuty užil divizní premiéru. „Museli jsme nuceně střídat brankáře. Lukáš Zich si natáhl sval. Zápas dochytal dorostenec Jan Kubát. Měl první ostrý start a své role se zhostil perfektně. Branku neinkasoval. Zápas přinesl samá pozitiva a zaslouženě jsme si odvezli dva body," těšilo Holíka.

Dobrovice – Kutná Hora 1:2 pk (1:0 – 3:5)Branky: 17. Volf – 77. Křelina, rozhodující pk Franc.

Kutná Hora: Zich (37. Kubát) – Skokan, Schwarz, Franc, Urban (80. Šindelář) – Vácha (84. Hačka), Bora, Vocel, Wolf – Křelina, Antoš. Trenér Jan Holík.