V kategorii pro ročník 2002 se potkalo 24 týmů, rozdělených do čtyř šestičlenných skupin. FK Čáslav vstoupil do turnaje utkáním s německým Braunschweigrem, jehož hráči A-týmu hráli ještě loni Bundesligu.

Sobotní zápasy

FK Čáslav - Braunschweiger SC (Německo) 3:0 (2:0)
Obavy z velkého jména a šikovnosti soupeře překonal jako první Čermák, který svou individuální akcí pokořil obranu i gólmana - 1:0. Od té chvíle Čáslav na hřišti dominovala, Junek a Malý přidali další branky a šikovného soupeře Češi jasně přehráli.

FK Čáslav - TSV Klein Berkel (Německo) 3:0 (2:0)
I druhého soupeře Čáslav pokořila vcelku bez problémů. Díky dvěma gólům Čermáka a jednomu Fišra zvítězila 3:0. Soupeřovu jedinou obrovskou šanci v zápasu zlikvidoval chladnokrevně Kocprd.

FK Čáslav - S.C. Overwetering (Nizozemsko) 2:0 (2:0)
První z dvojice nizozemských týmů ve skupině nastoupil s dvěma dívkami v základní jedenáctce. Obě hrály v obraně a zejména kapitánka byla o hlavu vyšší než většina našich hráčů. Utkání rozhodl dvěma brankami v prvním poločasu Vávra.

FK Čáslav - PVCV I. (Nizozemsko) 1:1 (0:0)
Nejsilnější soupeř uzavíral první hrací den turnaje. Tým ze země tulipánů se stal pozdějším vítězem turnaje, a jediný koho neporazil, byla Čáslav. Vyrovnané, bojovné a tvrdé utkání rozhodl až druhý poločas. Čáslav šla do vedení díky brance Chlubny, nicméně v závěru zápasu se Holanďanům povedlo vyrovnat, i díky špatnému odskoku míče. Těsně před koncem ještě unikl obraně Chlubna, jenže samostatný únik, neproměnil.

První den končila Čáslav na prvním místě skupiny - s 10 body a skóre 9:1. Po večeři však přišlo nepříjemné zjištění, že první nedělní utkání se sice hrát bude, ale vítězství Čáslavi je kvůli starším hráčům v sestavě jisté - kontumované sice v její prospěch, ale s fixním výsledkem 3:0. Takže druhý tým tabulky PVCV I. věděl, o kolik branek musí ranní utkání vyhrát, aby měl lepší skóre. Po příjezdu v neděli dopoledne na hřiště všichni netrpělivě zjišťovali výsledek. Bohužel 5:0 poslalo na první místo Nizozemce.

Nedělní zápasy

FK Čáslav - Eintracht Falkensee (Německo) 3:1 (3:1)
Na poslední souboj v základní skupině bylo těžké kluky motivovat. Soupeř nebyl silný a kluci ho i trochu bez zájmu porazili, když skórovali Čermák, Chlubna a Junek. Čekala je tedy skupina o 5. až 8. místo.

FK Čáslav - S.V. Bedun (Nizozemsko) 2:1 (1:0)
Soupeř byl snaživý, díky holandské škole perfektně technicky připravený. Čáslav slavila úspěch s důrazem, organizací hry, kombinačním fotbalem.

FK Čáslav - VV De Zouaven I. (Nizozemsko) 2:1
V souboji o páté místo byla Čáslav první poločas lepším týmem a díky Chlubnově brance ho i vyhrála. V tom druhém se však utkání vyrovnalo, ale vítězství pojistil Junek z pokutového kopu. I když soupeř ještě dokázal skoré snížit, umístění Čechů na páté příčce to již neohrozilo. Celkové páté místo na turnaji tedy putuje do Čáslavi.

„Z hlediska hry musíme konstatovat, že jsme spokojeni, zvládli jsme přechod na velké hřiště a klukům se víceméně dařilo. Celkově turnaj patřil k průměru. Myslím ale, že si všichni užili bezvadný víkend pod slunečnou oblohou, v pěkném prostředí a v neposlední řadě s dobrou partou," shrnul čáslavský trenér Václav Vondra.