Máte za sebou úspěšnou premiéru v Kutné Hoře. Jak zápas z vašeho pohledu vypadal?
S Mnichovohradišťským SK to byl to bojovný zápas, který v náš prospěch zlomil druhý gól těsně před koncem prvního poločasu, když centr Michala Exnera zakončil hlavou Vojta Němec. Na začátku druhého poločasu přidal třetí gól Libor Křelina a zbytek poločasu jsme již odehráli velmi dobře, soupeře nepustili do šancí, naopak jsme mohli vedení navýšit.

Potěšil vás určitě výsledek. Ale co výkon mužstva?
Určitě potěšil a jsem rád, že má premiéra na kutnohorské lavičce skončila vítězně. Tři body jdou ale hlavně za hráči, kteří na hřišti dřeli do úmoru, nechali na hřišti všechny síly a nakonec jsme byli všichni, od realizačního týmu až po náhradníky, odměněni.

Jste u týmu krátce. Kde hledat jeho nejsilnější zbraně a kde má největší slabiny, na kterých chcete pracovat?
Mužstvo je dobře od kondičního trenéra a asistenta Michala Křivohlavého připraveno a na mně je, abych mužstvu dodal řád. Máme v týmu hodně „dětí“ - hráči 18 – 21 let - a ty se stále musí učit od starších a zkušenějších hráčů, kterých není v týmu mnoho. Přesto mají kluci potenciál a alespoň za tu chvíli, co jsem je poznal, pracují o trénincích velmi dobře.

Martin Jelínek
Osobnost Deníku: Martin Jelínek miluje cestování. Navštěvuje fotbalové stadiony

Vy jste u týmu už dva týdny, ale až nyní jste byl oficiálně poprvé na lavičce. Jak k tomu došlo?
Po porážce v Poříčí jsem byl kontaktován vedením Kutné Hory. Následně jsem se byl podívat na pohár v Říčanech a trochu jsem se z výkonu zděsil (pozn. porážka 0:2). Přesto jsem do to ho šel a vzal to jako výzvu. Na zápas s Doksy, ve kterém vedl tým Michal Křivohlavý, jsem se byl podívat a dával na lavičku postřehy z tribuny. V Průhonicích jsem nebyl, jelikož jsem vedl tým Ostředka v Zaječicích, ale byl jsem na telefonu (smích).

Současně trénujete Ostředek na Benešovsku. To musí být pořádný zápřah…
V Ostředku trénujeme v úterý a čtvrtek, do Hory jezdím v pondělí a ve středu, v pátek ještě hraju stolní tenis za Ostředek. Chudák manželka, slíbil jsem jí, že budu víc doma a zase nic (smích). Vážím si ale toho, že je tolerantní.

Takže Ostředek povedete dál?
Ostředek určitě nechci opouštět, zvláště když se nám podařilo restartovat tým a v soutěži se nám daří. S kutnohorskými funkcionáři jsme dohodnuti do konce podzimu a poté vyhodnotíme, zda budeme společně pokračovat.

Kutné Hoře úvod sezony vůbec nevyšel a už podruhé vyměnil trenéra. Jaký jste si dali cíl do konce podzimní části sezony?
Stabilizovat tým a samozřejmě chceme uhrát co nejvíce bodů, abychom co nejdříve opustili spodní vody přeboru. To ale chce každý.

Čáslavský trenér Petr Janda.
Fotbalisté Čáslavi mají nového trenéra. Tým povede Petr Janda

Co se týče vaší hráčské kariéry – kde jste se cítil nejlépe a kde se vám nejvíce dařilo?
V dospělých jsem hrál v Teplýšovicích, Vlašimi, Týnci nad Sázavou, Kácově, Voticích, Poříčí nad Sázavou a kruh jsem zakončil v rodném Ostředku. Všude byla výborná parta a kromě Vlašimi jsme většinou hráli v horních patrech tabulky. Měl jsme období, kdy jsem pětkrát za sebou postupoval, třikrát s Kácovem a dvakrát s Voticemi.

A co jako trenér. Kde jste zažil nejlepší období?
Jako trenér jsem prošel od přípravek až po dospělé. Krásné období jsem zažil s ročníkem 1998 v žákovském krajském přeboru (1. místo a skóre 262:4) a následně v lize (6. místo). Kariéra v dospělých je kratší, ale hlavně v Poříčí docela úspěšná, kdy jsme se dostali z I.B třídy do krajského přeboru, který jsme v sezoně 2017/2018 vyhráli, když jsme na jaře pokořili čtrnáct z patnácti soupeřů. I záchrana ČFL v Benešově se počítá.

Pavel ŠIMÁČEK

Bydliště: Ostředek
Narozen: 28. srpna 1973
Zaměstnání: manažer bezpečnostního a dopravního značení
Znamení: Panna
Záliby: sport, příroda
Oblíbené jídlo: kuřecí maso, sýr
Oblíbené pití: voda, džus, víno
Oblíbený film: české komedie
Oblíbená hudba: Queen, český a zahraniční pop


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...