Pavel Král: Musíme si dávat pozor při standardních situacích

Kutná Hora vyhořela na podzim v koncovce a utkání tkvělo v paměti trenéra Pavla Krále velmi dlouhou dobu. „Doufám, že zápas bude úplně jiný než na podzim. To utkání mi dlouho leželo, a ještě možná leží v žaludku, protože jsme si ho prohráli sami. Sedlec nás přehrál jen svou produktivitou. My jsme byli fotbalovější, ale gól jsme nedali a prohráli jsme nula-tři," zavzpomínal na podzimní konfrontaci se Sedlcem trenér kutnohorského béčka Pavel Král a zdůraznil: „Chceme se poučit a zápas vyhrát. Jestli navážeme proti Sedlci na hru, kterou jsme předvedli v druhém poločase ve Zruči nad Sázavou, tak si myslím, že to bude určitě dobré."

Kutná Hora B v prvním jarním kole těsně podlehla Zruči nad Sázavou. „Minulý týden jsme začali dost ustrašeně. O poločase jsme si v kabině ale řekli pár slov a myslím si, že chvílemi jsme si v druhé půli říkali o remízový bod," řekl k zápasu ve Zruči nad Sázavou Král.

„Viktorku známe velmi dobře. Sehráli jsme s ní utkání i v zimní přípravě. To jsme prohráli, ale to měl Sedlec v dresu nové hráče. Nevím, jestli jen na zkoušku, nebo tam někteří skutečně působí nadále," uvedl Král a prozradil, v čem vidí sílu Sedlce: „Soupeř má určitě výhodu v tom, že má na soupisce zkušené hráče, kteří spolu hrají už delší dobu. Samozřejmě budou hrozbou standardní situace. V přípravném zimním utkání nám při nich dělal velké starosti útočník Cimr, který nám dal dva góly."

Rezervní tým Sparty trápí problémy se sestavou. „Minulý týden jsme měli jen jednoho hráče na střídání. Dnes bude určitě chybět Filip Kopecký, který jede na hory do zahraničí. Dále zůstávají na marodce Michal Kudláček a Tomáš Pospíšil, jinak by měl být kádr kompletní. Po zranění se vrací Filipec. A také Černý, který byl mimo minulý týden, takže uvidíme, jak zápas dopadne," shrnul na závěr situaci v mužstvu Pavel Král.

Luboš Votava: Kutnohorská rezerva má kompaktní tým

„Povedl se nám minulý týden na domácím hřišti zápas proti vedoucímu týmu soutěže a favoritovi ze Zbraslavic. Samozřejmě bychom tento výsledek chtěli potvrdit v Kutné Hoře. Nebude to ale nic jednoduchého, protože Kutná Hora má velmi dobré mužstvo, ale uděláme vše proto, abychom v zápase uspěli," řekl na úvod trenér Viktorie Sedlec Luboš Votava a shrnul přednosti soupeře: „Největší síla a přednost Kutné Hory je v tom, že má kádr plných mladých, rychlých hráčů. Má velmi kvalitní zálohu, tam si budeme muset dávat velký pozor. Je to jednoduše řečeno kompaktní tým, který je od brankáře po útočníky na dobré úrovni."

Trenér Votava věří, že derby bude vypadat jinak než to podzimní: „Myslím si, že nás teď čeká úplně jiný zápas, než na podzim. Jestli si dobře vzpomínám, tak Kutná Hora hrála velice dobře. My jsme v utkání měli pasáž, v níž jsme dali dva góly a zápas nakonec vyhráli tři-nula."

Sedlec se bude muset obejít bez Pavla Mrštíka. „Bohužel onemocněl. Byl jedním z nejlepších hráčů v našem prvním jarním zápase proti Zbraslavicím. Budeme se ale bez něho muset obejít. Jinak by sestava měla být totožná, jako se Zbraslavicemi, ale koho postavíme místo Pavla, tak to teprve uvidíme," uzavřel Votava.

Adam Procházka