„První poločas zápasu nabídl o něco kvalitnější fotbal, než poločas druhý, o čemž trochu svědčí i výsledek jedna-jedna. Hlízov je kvalitní soupeř a zahrál velmi dobře. Hrálo se hodně kombinačně a první půle byla opravdu z obou stran dobrá," uvedl trenér Kácova Václav Toupal a navázal: „Po přestávce jsme prostřídali, šanci dostali hráči z lavičky, čímž určitě nechci snižovat jejich výkon, ale druhá půle byla hodně rozháraná. Hrálo se nahoru-dolů a padlo i velké množství branek. Nicméně zápas splnil svůj účel, i když jsme dostali moc branek."

Trenér Hlízova David Linhart byl před zápasem plný očekávání. „Trénovali jsme třikrát týdně a byl jsem zvědavý, co to s námi v prvním zápase udělá. Navíc byl naším soupeřem Kácov, který nás v létě prohnal, dokonce si myslím, že přehrál, i když jsme zápas vyhráli," zavzpomínal na letní přípravný zápas David Linhart a zhodnotil nedělní utkání: „Překvapilo mě, že jsme Kácovu stačili. Byli jsme nebezpečnější ve vápnech a od stavu dva-čtyři odešli fyzicky spíše domácí. Řekl bych to asi tak, že s o generaci starším kádrem jsme mladého soupeře utahali."

V sestavě Hlízova se objevilo několik nových jmen. „Patrik Šťastný se mnou hrál ve Slovanu Poděbrady a nyní je to hráč Nymburka. Dalšími nováčky v našem dresu byli Martin Šváb, který prošel Kutnou Horou a naposledy působil v Bílém Podolí, a Jakub Kovařík, který je hráč Velimi. Všichni jsou zatím v jednání, ale máme zájem, aby k nám přestoupili," objasnil hlízovský kouč a dodal: „Navíc chyběl Patrik Růžička, o kterého máme také zájem a je u nás na přípravu z Vrdů."

Kácov - Hlízov 4:6 (1:1)
Branky: Cettl, Zamrzla, Červeňák, Motyčka - Maxa 3, Šmidrkal, Tomíšek, Růžička. 
Kácov: Štecher - Toupal, Rut, Habal, Cettl, Chyba, Vlasák, Petrů, Filip, Dušek, Červeňák. Střídali: Císař, Brýl, Zamrzla, Motyčka, Halama. Trenér Václav Toupal. 
Hlízov: Vavřina - Tomíšek, Šťastný, Linhart, M. Šváb, Kovařík, Židík, Růžička, Výborný, Šmidrkal, Maxa. Střídal: T. Šváb. Trenér David Linhart.