Sparta Kutná Hora – Spartak Příbram 4:0 (1:0)

Do první šance utkání se dostali v 3. min. hosté, jejich akci středem hřiště a rychlý průnik do šestnáctky naštěstí stihl zablokovat v poslední vteřině Gygal. Poté se domácí zbavili nervozity, zpřesnili práci ve středu hřiště a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Ten musel řešit jednu z akcí až jejím přerušením nedovoleným způsobem. Míč k přímému kopu si postavil Brůža a v 7. min. polovysokou střelou překonal nejistého brankáře Příbrami. Sparta i poté pokračovala v soustavném tlaku. Ve 14. min. po kombinaci Brůžy s Uherem se odražený míč dostal k Masopustovi, jehož střelu už za překonaným brankářem vyhlavičkoval na brankové čáře příbramský obránce. Další stoprocentní šanci přinesla 28. minuta, kdy se po krásném kolmém vysunutí dostal na vápno Vojtíšek, kličkou se zbavil stopera, ale střelu nasměroval pouze přesně do náruče gólmana.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako blesk. Hned v 31. min. přesně zakombinovali ve středu hřiště Culek a Uher, a jejich akci s velkým přehledem zakončil Brůža - 2:0. I další brankové příležitosti přicházely jak na běžícím páse. V 33. min. se po pěkném průniku a povedené střele Uhera, vyznamenal brankář Příbrami. V 34. min. krásně vystřelil Brůža a jeho střela jen těsně minula branku hostí. 38. minuta přinesla akci Masopusta a jeho centr na přední tyč, který pohotově, ale opět ne úplně přesně zakončoval Vojtíšek. Hned ve 39. min. si Vojtíšek naskočil na rohový kop a prudkou střelu umístil těsně nad. Minuta 44. přinesla křížnou přihrávku Brůžy na nabíhajícího Dytrycha, který překvapivou střelou zvýšil na 3:0. Gólový účet uzavřela 53. minuta , kdy Masopust opakovaným centrem z rohového kopu našel Vojtíška, jenž protrhl střeleckou smůlu a stanovil konečný výsledek 4:0.

Hodnocení trenérů: „Tím, že si kluci výborně plnili své stanovené úkoly, dostali soupeře pod trvalý tlak a vytvořili si spoustu brankových příležitostí. Ukázali, že fotbalově se mohou měřit i se staršími soupeři. Přestože musím pochválit celý tým za dobrou ofenzivu, za největší klad počítám zlepšenou hru celé obranné čtveřice. Teď musí hráči v dalším zápase dokázat, že tento kvalitní výkon nebyl náhodný.“

Branky: Brůža 2, Vojtíšek, Dytrych. Sestava Kutné Hory: Foršt – Kraus, Piskač, Pavlík, Gygal – Zelenka, Brůža, Culek, Masopust – Suchomel, Uher. Střídali: Vojtíšek, Markup, Dytrych.

ROMA