Kutná Hora – Mnichovo Hradiště 3:2 (0:1)

Vítězství Sparty se nerodilo lehce. Kutnohorští měli namále. „Sice jsme vyhráli, ale zápas jsme odehráli celý v křeči. Měli jsme dobrý nástup do utkání, kdy jsme si během dvanácti minut vytvořili tři šance. Poté však soupeř ožil, byl chvílemi fotbalovější a hrál uvolněně," líčil domácí trenér Radim Truksa a pokračoval: „Pomalu jsme k hráčům přistupovali a vytvořili jsme jim prostor. Ve 20. minutě jsme zbytečně ztratili balon, hosté šli do přečíslení a po centru dali na 1:0. Od té doby byl náš výkon do přestávky hodně křečovitý."

Ve druhém poločase vstoupili Kutnohorští jako do prvního. „Vytvořili jsme si další čtyři gólové šance. Nedali jsme je a začali jsme hrát vabank, čehož soupeř využíval k rychlým brejkům," říkal Truksa. Naštěstí pro domácí v 65. minutě srovnal Pavel Růžička na 1:1. Vzápětí ale hosté udeřili do otevřené obrany Sparty a znovu vedli 2:1. I na tuto branku Sparta rychle odpověděla, když na 2:2 srovnal Auer.

Závěr patřil znovu Spartě. „Měli jsme drtivý tlak, který jsme nemohli zužitkovat. Soupeř šel do dalšího brejku a nastřelil tyč. Vše rozhodl v 90. minutě Vodička, který dal hlavou na 3:2," oddychl si kutnohorský trenér.

Branky K. Hory: 65. Růžička, 74. Auer, 90. Vodička. Rozhodčí: Svoboda, bez ČK. Kutná Hora: Šimon – Skokan (67. Frejlach), M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec (60. Auer) - Vančura, Mach, Růžička (74. Vodička), Kozel – Schwarz, Hanousek. Trenér Radim Truksa.