Jakou jste měl zimní přípravu? Uchoval jste si střeleckou formu z podzimu?
Střelecká forma je dobrá. Zimní přípravu vždy jen dolaďuji. Fotbal jsem hrát nepřestal, takže si fyzičku udržuji. Zatím bez problémů.

Sledoval jste na podzim, že vedete tabulku střelců? Nakonec jste ji vyhrál.
Vůbec ne.

A jak jste se to dozvěděl?
Nikdo mi to neříkal. Vím to až teď od vás. Podobně jsem se to dozvěděl před dvěma roky i od René Svobody, také chtěl rozhovor a já vůbec nevěděl, že jsem byl nejlepší střelec okresního přeboru. Teď jsem tedy vyhrál také? (smích)

Přesně tak, podzimní část…
Aha, ani nevím, kolik jsem dal gólů?

Dvanáct.
Dvanáct? Docela dobrý. (smích)

Máte radost?
Ale jo, ovšem stejně je to málo. Vždy jich můžu dát dvakrát tolik.

Vzpomenete si jistě na hattrick v 7. kole doma se Zbýšovem. Byly to nejdůležitější branky, které vedly k bodům?
Mám hrozný problém vzpomínat zpátky. Moc si ten zápas nevybavuji. Ani nevím, jak jsme se Zbýšovem vlastně hráli.

Vyhráli jste 4:2.
Ano (vzpomněl si), tam si pamatuji, že jsem dal dvě pěkné branky. Už si vzpomínám. Nejdůležitější sice nebyly, ale pro mě byly nejhezčí. Na důležité góly si asi nevzpomenu.

Dal jste třeba dva góly v prvním kole v Lorci. Pak jste ale prohráli kontumačně.
Řekl bych, že to byl nejlepší zápas podzimu. Pak jsme to prokaučovali. Dva góly jsem tam sice dal, ale nebyly nic platné.

V posledním podzimním kole jste vydřeli remízu se Sázavou. Mimochodem tam jste se také trefil. Je pro vás Sázava největším aspirantem na postup?
Četl jsem noviny. Všichni tipují, že Sázava postoupí. Má náskok čtyři body, ale balon je kulatý, vždy to může skončit jinak. Uvidíme. Pro Sázavu hraje fakt, že má zkušené hráče, kteří si umí náskok pohlídat.

Do Malešova k vám přišel z Uhlířských Janovic bratr Radek. Jste rád, že budete hrát zase spolu?
Určitě je to pro mě příznivá zpráva, že se vrací. Pro mě je to skvělý hráč, jelikož je silový a na okres hodně rychlý. Z toho můžu jedině těžit. Pro mě je jeho příchod perfektní.

Můžete tím pádem rozšířit vaší gólovou sbírku?
Myslím si, že nějaké góly dám. (smích) Nevím ale, jestli zase dvanáct.

Máte nějakou představu, s kolika brankami byste byl na jaře spokojený?
Je mi to úplně jedno, jestli bude patnáct, dvanáct nebo deset. Hlavně když pomohu k bodům. Když to bude 1:0 a já dám jedinou branku, tak to bude super. Stávalo se mi, že jsem dal třeba tři branky z pěti, ale to není takové, jako když ten zápas rozhodnu sám.

Není pro Malešov osmá příčka málo, když má v kádru tolik zkušených hráčů?
Je to sice málo, ale kádr je takový, že máme problém s obranou. Když se zraní pár hráčů, tak je to většinou z defensivy. Můj názor je, že dostáváme hodně laciné branky a ubližujeme si sami. Děláme hodně chyb. Někdy bych naší hru řadil do horní poloviny tabulky, jenže pak přijdou zápasy, kdy to vidím na čtvrtou třídu.

Co se dá na jaře od Malešova očekávat? Posun tabulkou nahoru nebo dolů?
Myslím si, že okresní přebor je hodně nabitý, spousta zápasů bude těžkých, ale určitě budeme hrát střed. Dolů nepůjdeme.