Rapid Liberec – Sparta Kutná Hora 1:2 (0:2)

Kutná Hora se k vítězství odrazila již v první půli, kdy se trefili Vančura s Wolfem. „Se startem do soutěže jsem nadmíru spokojený," usmíval se kutnohorský trenér Radim Truksa.

Rapid má velice specifické hřiště. „V Liberci budou asi všechny zápasy vypadat stejně. Je tam hřiště opravdu minimálních rozměrů. Od toho se vše vyvíjí. Neustále dochází k soubojům, faulům a standardním situacím. V neposlední řadě jsou kuriózní auty domácích hráčů z půlky hřiště, které létaly až do malého vápna. Pokaždé to bylo nebezpečné. V první půli domácí z těchto situací nastřelili tyč i břevno. Naštěstí jsme to všechno uskákali," oddychl si trenér Sparty.

A co naordinoval Truksa svým svěřencům? „Hrozili jsme hlavně z brejků, protože kombinace na tomto malém hřišti byla prakticky nemožná. Šlo hlavně o bojovnost a vůli po vítězství. Na naší straně to bylo o něco víc než u domácích, tím pádem jsme vyhráli. I když musím uznat, že jsme měli i štěstí," odpovídal kouč Kutné Hory.

Za Kutnou Horu už nebude nastupovat Stanislav Mach. Zápas v Liberci byl jeho posledním. „Standa končí jako hráč. V Kutné Hoře bude fungovat jako asistent trenéra a fotbal bude hrát v Heřmanově Městci," vysvětlil Truksa.

StatistikyBranky: 77. Kopic - 19. Vančura (indiv. akce), 45. Wolf (Urban). ŽK KH: Černohlávek. Kutná Hora: Cink – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Franc – Wolf, Černohlávek (73. Antoš), Vocel, Urban (79. Vácha) – Vančura (88. Mach), Schwarz (89. Vodička). Trenér Radim Truksa.