Zápas o 3. místo zahájil lépe SKM Posázaví, který již v 8. minutě poslal do vedení Adam Brunclík. Na jeho trefu navázal v 17. minutě Jan Burger a v sedmi hrající Posázaví směřovalo za vítězstvím. Jenže Křesetičtí se nevzdali a během několika sekund v rozmezí mezi 32. a 34. minutou srovnali. Nejprve se prosadil Schroller a následně srovnal po krásném průniku Zlatohlávka Klinger. První poločas tak skončil nerozhodně 2:2.

V druhém poločase bylo k vidění na obou stranách mnoho šancí, ale ujala se pouze jediná, zároveň tedy rozhodující. Ve 42. minutě se dostal míč ke křesetickému Janu Klingerovi, který rozhodl svou trefou zápas o 3. místo.

SKM Posázaví – Křesetice 2:3 (2:2)Branky: 8. Brunclík, 17. Burger – 32. Schroller, 34. a 42. Klinger. Rozhodčí: Čižinská – Řípa, Černohlávková. Bez karet.

SKM Posázaví: Škvor – Horáková, Rezek, Mateček, Martínová, Brunclík, Havrda, Burger. Trenér Jaroslav Sadílek.

Křesetice: Němec – Staňková, Basl, Henzl, Kepka, Mach, Zlatohlávek, Krtil, Prchal, Klinger, Franc. Střídali: Černý, Schroller, Graver, Kodyba, Strnad. Trenér Pavel Franc.

Poločasové vedení Vrdů rozhodlo

Ve velkém finále okresního přeboru starších žáků mezi Slavojem Vrdy a Sokolem Nové Dvory začaly padat branky až po dvaceti minutách. Právě ve 20. minutě se trefil Matouš Franc a Vrdy vykročily vstříc titulu. Minutu po Francově trefě přidal další gól Lengál, a když ve 28. minutě rozvlnil potřetí novodvorskou síť Petr, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

Nové Dvory využily poločasovou přestávku k taktické poradě a hned po změně stran udeřily, když Kratochvíl přehodil vyběhnuvšího brankáře Vančuru. Byla to ale jediná trefa Nových Dvorů. Definitivní pojistku vrdského vítězství přidal v 60. minutě Rubeš a v tu chvíli bylo jasné, že si Vrdy první místo už utéci nenechají.

„Trošku jsme asi soupeře podcenili. Vrdy byly lepším týmem, dostaly se do tříbrankového vedení a my už se pak jen snažili něco s tím nepříznivým vývojem udělat, ale bohužel se nám to nepodařilo," uvedl bezprostředně po finálovém zápase trenér Nových Dvorů Lukáš Kratochvíl.

„Naše sezona byla celkem rozpačitá. Nezačali jsme extra dobře, odešli nám hráči, kteří s námi nějakou dobu hráli, z ničeho nic přestali chodit. Pak se to trochu zlepšilo příchodem nových kluků. Podávali jsme celkem dobré výkony, ale na druhou stranu mě mrzí, že někteří kluci přestali hrát, protože pak sezona mohla vypadat ještě trochu jinak," zhodnotil uplynulý ročník Kratochvíl a dodal: „Bohužel v současné době vůbec netuším, jak to bude v příští sezoně. Končí šest hráčů ročníku dva tisíce. Myslím si, že kluci z ročníku dva tisíce jedna se budou muset o své místo poprat v jiných týmech, protože se nám pravděpodobně nepodaří otevřít žáky v Nových Dvorech. Nicméně jsou nějaké indicie, že by se mělo hrát snad sedm plus jedna, na polovinu hřiště, tak uvidíme, jak se celá situace vyvine."

„K zápasu bych řekl asi to, že jsme mohli hned v úvodu vstřelit tři branky, ale zároveň jsme mohli i branku obdržet, ale nestalo se, a tak góly začaly padat až později. Zápas byl na hodně vysoké úrovni, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl po zápase jeden z vrdských trenérů Jan Růžička.

Vrdům se povedla celá sezona. „Vyhráli jsme základní část o pět bodů. Myslím si, že herně jsme byli na tom lépe než ostatní mužstva, i když Nové Dvory se v závěru sezony hodně zvedly a dotahovaly se na nás. Sezonu hodnotím ale velmi kladně," konstatoval vrdský kouč a prozradil plány do nového ročníku: „Končí u nás asi pět, šest hráčů, ale máme dobrou základnu mladších žáků, takže se nebojím toho, že by ve Vrdech starší žáci nebyli. Uvidíme, co bude, ale pokud budeme pokračovat v tom, co jsme dělali do této doby, tak si myslím, že ve Vrdech nebude s žáky problém."

Nové Dvory – Vrdy 1:4 (0:3)Branky: 37. Kratochvíl – 20. Franc, 21. Lengál, 28. Petr, 60. Rubeš. Rozhodčí: Řípa – Čižinská, Černohlávková. ŽK: Janeček, Kratochvíl, Antoš (všichni ND). Bez ČK.

Nové Dvory: Bednář – Ginter, Cieslar, P. Vocl, Černá, Janeček, Sytař, Smetana, Pekař, M. Vocl, Kratochvíl. Střídali: Vařečka, Šedivec, Muller, Neubauer, Antoš. Trenér: Lukáš Kratochvíl.

Vrdy: Vančura – Lhota, Truksa, Franc, Wolter, Rubeš, Plašil, Svoboda, Petr, Růžička, Rubeš. Střídali: Lengál, Havlík, Stibůrek. Trenér Václav Franc.

Adam Procházka