Nejlepším okresním týmem je v „poločase“ sezony Hlízov. Získal rovných třicet bodů, je třetí a na vedoucí Úvaly ztrácí pouhé tři body. Jaké jsou tedy cíle před jarní sezonou? „Soutěž je to kvalitní. Pokud se nám podaří skončit do pátého nebo šestého místa, bude to pro nás úspěch. Ale tím, že jsme měli špatnou přípravu a ani jednou jsme nehráli kompletní, to bude složité. Hodně napoví první dvě kola, v nichž máme silné soupeře - doma Kosmonosy B a venku Polaban Nymburk,“ uvedl trenér Hlízova David Linhart.

Jeho kádr nedoznal vůbec žádných změn. „Nechali jsme úplně stejný kádr jako na podzim, kdy to fungovalo. Takže do jara jdeme se stejným kádrem,“ přidal hlízovský kormidelník.

Podobně je na tom s přestupy Slavoj Vrdy, který je v tabulce na osmém místě (24 bodů). Jako nováček soutěže si tedy vede velice dobře. „My jsme vlastně beze změn. Z Kutné Hory se vrátil Tomáš Petr, ale ten začátek sezony nestihne, protože je v rekonvalescenci,“ uvedl k jediné změně v týmu Roman Masopust, kouč Slavoje.

Vrdy mohou hrát na jaře v klidu, mají celkem nahráno. „Snad to tak bude. Ale týmy ze spodku se budou chtít dostat co nejdříve nahoru. Chceme se bavit fotbalem, užít si nějakou tu radost z vítězství a aby nás to všechny bavilo – hráče, trenéry a hlavně diváky,“ řekl kouč Vrdů.

Jeho tým čeká na úvod třaskavé derby s rezervou Čáslavi. První vzájemný duel tohoto ročníku vyhrály u soupeře právě Vrdy (2:3). „Každopádně budeme chtít zvládnout derby se ctí, a popasovat se se silnějším protivníkem. Odevzdáme v zápase maximum,“ dodal trenér Masopust.

Je pochopitelné, že béčko Čáslavi nijak neposiluje, je zásobeno většinou hráči z A týmu, vypomoci mohou nadějní dorostenci. Čáslav B skončila po podzimu čtvrtá od konce, tedy třináctá, na konto si připsala čtrnáct bodů. Čeká ji tedy boj o setrvání v soutěži. „Je to jednoduché, chceme se udržet,“ má jasno trenér čáslavské juniorky Vratislav Junek. „Co se týče změn, tak ty u nás nejsou. Čerpáme kluky z A týmu a vždy bude záležet, kolik jich budeme mít k dispozici. A také na tom, jak se klukům bude dařit nebo jaká bude marodka a podle toho nám někdo propadne. Pokud nebudou v áčku kluci zranění, mohlo by jich být dost,“ věří Junek.

Ten očekává na úvod hodně těžký zápas na horké půdě Slavoje Vrdy. „Bude to těžké. Body moc nemáme, takže je potřebujeme. Soupeř bude nepříjemný, pro ně je to hodně prestižní zápas. Může zapracovat i nervozita. Bude záležet na našem doplnění z áčka,“ dodal kouč Vratislav Junek.

Zápasy Hlízov – Kosmonosy B i Vrdy – Čáslav B se hrají v sobotu od 14.30 hodin.


Načítám tabulku ...