Na celý případ upozornila jako první fotbalová disciplinární komise královehradeckého kraje, která hráče Štefana Auera předala k dalšímu projednání a potrestání DK Čechy, jelikož hráč spadá do týmu Kutné Hory.

„Štefan Auer nastoupil neoprávněné na cizí registraci hráče Staré Paky Porubského. Přišlo se na to tak, že na utkání byli přítomni zástupci Kutné Hory, kteří ho poznali a požadovali kontrolu registračních průkazů," informoval předseda královehradecké „disciplinárky" Josef Koňák a pokračoval: „Prošetřujeme, zda hrál na černo jen jedno utkání nebo delší dobu. Máme nějaké fotky a důkazy. Vše budeme teprve řešit, zda je to pravda či nikoliv."

Auer může podle Koňáka dostat trest zastavení závodní činnosti na tři až dvanáct měsíců, popřípadě i finanční pokutu.

Štefan Auer: Byl jsem požádán o výpomoc

Exkluzivně pro Kutnohorský deník se k celé kauze vyjádřil i Štefan Auer, obviněný fotbalista Kutné Hory, který se ke všemu přiznal a očekává s pokorou svůj trest. Zástupci Kutné Hory odmítli celou situaci jakkoliv komentovat. Případ Štefan Auer je pro ně uzavřený.

Štefane, proč jste hrál na černo za Starou Paku? Jak se to vůbec celé odehrálo, když na vás přišli?
Na černo za Starou Paku jsem hrál z toho důvodu, že jsem byl požádán o výpomoc v době, kdy oddíl měl problémy se složením sestavy o jedenácti hráčích pro utkání 28. září 2013.
Radim Truksa (trenér Kutné Hory – pozn.) zřejmě dostal informaci o tom, že v sobotu nastoupím za tým Staré Paky, a proto nezahálel a rozjel se do Nového Města nad Metují. O poločasové přestávce mě bez jakéhokoli varování charakterně udal se slovy, že je ochoten u rozhodčích dosvědčit totožnost hráče Kutné Hory. Poté když viděl, že byla provedena konfrontace, rychle zmizel a o pár desítek minut později mi poslal SMS, zda mu vše mohu vysvětlit.

V kutnohorském áčku jste, předpokládám, skončil. Mrzí vás to?
Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na tom, jak k tomu přistupuji. Pokud se na vše podívám z hlediska fotbalového, mrzí mě, že si už asi nikdy nesplním to, co jsem si předsevzal po svém zranění - zahrát si alespoň poločas za divizní tým. Přes veškerou snahu, odhodlání a v neposlední řadě velkou bolest při zatěžování zraněného kotníku se mi jako odměna dostalo vyloučení z A-týmu. Čili je zřejmé, že z hlediska mezilidských vztahů mě vyloučení vůbec nemrzí. A to není jediná věc, která mě činí zahořklým vůči mateřskému klubu. Do této doby mi nebyla vyplacena cílová odměna při postupu z krajského přeboru do divize. Celkově platební morálka klubu a sjednocenost týmu také nebyly optimální.

Přemýšlel jste, co bude ve vaší fotbalové kariéře dál, až vám vyprší trest?
Vůbec nemám tušení. Abych řekl pravdu, v současné době jsem z fotbalu znechucený. Všechna ta špína, intriky, nevraživost, pomluvy a korupce, jimiž je fotbal nasáklý, činí ze sportu, který jsem od malička miloval, odstrašující příklad zkažené společnosti pro všechny začínající fotbalisty. Ano, byl jsem součástí nesportovního jednání, a tudíž mi ani nepřísluší moralizovat druhé. Ve fotbale ale platí dvojnásob, že kdo jest bez viny, ať první hodí kamenem.
Ačkoli to na závěr může vyznít sebevíc paradoxně, hrál jsem načerno z lásky k fotbalu, kterou jsem v sobě choval. Nicméně jsem pochybil a jsem připraven za to nést následky.