Jeho tým vyhrál nakonec jednoznačně 8:1. „Za prvé si myslím, že Zbýšov nepřijel v nejsilnější sestavě. Někteří kluci jim chyběli," hodnotil zápas Miloslav Chvátal a pokračoval: „Za druhé jsme měli výborný vstup do utkání, když už v deváté minutě jsme vedli dva-nula. Ve dvacáté minutě byl stav čtyři-nula a pak už se zápas jen dohrával. Hosté byli odevzdaní a my do čeho jsme kopli, tak skončilo gólem. Pak už nebylo o co hrát."

V první části soutěže se Chvátalovi moc střelecky nedařilo. Dal jen tři branky. „Na podzim jsem pendloval mezi zálohou a útokem, což nebylo úplně ideální. Moc se mi nedařilo. Teď se zadařilo kvůli celému týmu. Zbýšov jsme přehrávali přes zálohu a měli jsme dost šancí. Měl jsem štěstí, že jsem je dokázal proměnit. Jsem rád, že mi to tam zase začalo padat," usmíval se autor hattricku.

Jeden ze tří gólů se Chvátalovi obzvlášť líbil: „Druhý gól týmu se mi celkem povedl. Ani jsem to tak nechtěl. Bylo to v deváté minutě, což byl celkem důležitý gól. Dostal jsem křížný balon od Ondry Císaře, jsme na sebe takto zvyklí a domlouváme se, vyšlo to krásně. Potáhl jsem si míč do středu a levačkou jsem vystřelil na bližší tyč. Naštěstí to vyšlo."

V útoku se hraje tupadelské opoře lépe. „Jsem rád, že jsem zpátky v útoku. Už nemám fyzičku, jakou jsem míval. V záloze už bych to neoběhal tak, jak bych chtěl," přiznal Chvátal, „V útoku si člověk může odpočinout. Je to o sprintech, ale člověk se nemusí vracet. Vyhovuje mi to mnohem víc."

Nyní jedou Tupadly na hřiště Uhlířských Janovic B. „Rádi bychom vyhráli, jenže s Janovicemi B se nám vůbec nedaří. Hlavně u nich. Nevím, čím to je. Asi jejich zarputilostí, na kterou neumíme hrát. Každopádně ani nevím, jestli pojedu. Máme v rodině nemocné dítě. Nicméně očekávám těžký zápas, ve kterém asi nepadne moc branek. Snad se nám podaří něco proměnit a vyhrajeme," doufal tupadelský útočník.

S jakým umístěním by byl Miloslav Chvátal na konci sezony spokojený? „Přál bych si co nejvyšší umístění. Reálně to vidím, že bychom byli spokojení do třetího místa. Týmy na čele soutěže jsou hodně vyrovnané. Bude to hlavně o zápasech s nimi," odpověděl.