„Pro jistotu záchrany vnejvyšší okresní soutěži nám zbývá uhrát devět bodů, a to nebude problém,“ naznačil kapitán a mecenáš mužstva Vladimír Střihavka. „Konečně se nám podzim vydařil podle představ,“ dodal stím, že před rokem se jeho mužstvo krčilo sšestibodovým ziskem na posledním místě tabulky, ale i tak se vpohodě zachránilo. „V případě našeho celku se vlastně jedná o starou gardu, protože věkový průměr mužstva činí šestatřicet let,“ upozornil Střihavka.

Ten hráčům zdůraznil, že je vzimní přestávce potřeba trénovat dvakrát týdně, a pak je vyzval, aby mysleli nejen na pravidelnou docházku, ale také na případné omluvenky pomocí textových zpráv. „Všichni máte mobily, tak jich využívejte. Chci mít přehled, kdo nepřijde, abych mohl situaci vyhodnotit a případně trénink včas zrušit. Začneme někdy vpolovině prosince, počítám i stradičním silvestrovským zápasem,“ dodal Vladimír Střihavka.

Slovo si pak vzal trenér suchdolské rezervy Robert Komas, který přiblížil podzimní statistiku a upozornil na několik individuálních výkonů. „Nejlepším střelcem týmu se stal Roman Bureš sosmi góly, elegánem na hřišti byl Karel Heger a za podzimní top jedna osobně považuji hvězdný výkon brankáře Miroslava Rumpliho vutkání sNovými Dvory. Naopak ostudu jsme si jako celý kolektiv uřízli ve Zruči nad Sázavou. Velký díl viny však beru na sebe, poněvadž jsem neměl experimentovat se sestavou,“ shrnul sebekritický kouč Robert Komas.

Ačkoliv vsobotu večer vhospodě U Kalicha každý věřil, že suchdolská fotbalová rezerva nebude mít na jaře starosti se záchranou vokresním přeboru, kuriózní situace by nastala, kdyby sestupem namočené áčko Sokola Družba Suchdol se nakonec neudrželo vI. B třídě…