„Je to super pocit. Po dlouhé době se nám zase daří," těší Tomáše Cudlína, který pomohl svému týmu na první příčku: „Vůbec jsem nečekal, že bychom byli první. Myslel jsem, že Kácov bude nepřekonatelný. Jsou tam mladí kluci, kteří jsou naježdění a proti nám měli smůlu. Jsou opravdu dobří."

Nejtěžší vychytaná nula přišla podle Cudlína v Malešově a v Kácově. „V Malešově jsem měl dva těžké zákroky a musel jsem sbírat spousty centrů ze stran. Kácov také dvakrát pěkně vystřelil, ale v Malešově to bylo asi horší. Chodili pořád do vápna," zavzpomínal Cudlín.

Nejblíže k obdržené brance měl Cudlín právě v Kácově. „V Kácově mě zachránil kámoš. Z přímého kopu jsem balon vyrazil, ale dorážku už jsem pouze tečoval a spoluhráč na brankové čáře míč vykopl," oddychl si zručský brankář.

Dotáhne to na 600 minut?

Zruč jede v neděli na půdu posledního celku Nových Dvorů. Přijde další nula na konto Tomáše Cudlína? „Myslím si, že ano," říká směle brankář, „Pokusím se o ni. Nikdy jsem podobně dlouhou sérii neměl." Gólman Jiskry má v hlavě i číslo, kam by to chtěl dotáhnout. „Přemýšlel jsem nad tím. Chtěl bych vychytat Nové Dvory, ale pak jedeme do Tupadel a tam si nejsem jistý. Alespoň na těch šest set minut bych to chtěl dotáhnout," počítal Cudlín.

Tomáš Cudlín o víkendech neprokazuje jen své brankářské umění. Za béčko chodí do útoku a pravidelně střílí góly ve III. třídě. „Za pět kol jsem dal za béčko devět branek. Naposledy jsem se trefil třikrát. Baví mě oba posty. Jelikož jsem původem útočník, tak mě to za béčko baví víc, ale musím uznat, že si to nyní užívám i v bráně. Vepředu na ty staré páprdy mám, ale kdybych šel hrát do okresu, tak bych měl problém. Proto raději chytám. Více mě to však bavilo v I. B třídě, kde na mě šlo více střel," usmíval se Cudlín.