„V Liberci jsem měl ještě smlouvu na rok, ale už jsem potřeboval změnu, protože jsem byl pořád dokola zraněný. Domluvili jsme se před rokem, že když budu pořád zraněný, tak mě na konci sezony pustí. Transfer byl bez problémů, s Ostravou jsme se dohodli okamžitě,“ okomentoval přestup sám Tomáš Frejlach.

S přestupu má kutnohorský odchovanec opravdu radost. „Námluvy byly už dřív. Jsem jenom rád,“ neskrýval. U Frejlacha je problém se zdravím, co nyní? „Zdravý je teď úplně v pohodě,“ odpověděl.

Stodolní ještě neprozkoumal

Tomáš Frejlach už má za sebou čtyři tréninky v novém působišti. „V Ostravě jsem už druhý den,“ upřesnil. Jaké bylo setkání s trenérem Koubkem? „Volal mi, ještě než jsem přijel, pak jsme měli schůzku. Přijal mě dobře.“

Frejlacha lákaly hlavně klubové ambice. „Chtěl jsem jít do klubu, který hraje o první místo. Zároveň bude hrát předkolo Evropské ligy,“ těší se záložník.

Proslulou Stodolní ulici ještě Frejlach navštívit nestihl. „Ještě jsem Stodolní nestihl, ale byl jsem už v centru, takže se orientuji,“ zasmál se a pohovořil o rozdílech mezi Libercem a Ostravou: „Jinou mentalitu lidí tady nevidím, vše je tu pozitivní.“