Mladoboleslavský trenér Ladislav Minář si po poslední proměněné penaltě Kerema Buluta pořádně oddychl. Překvapení se nekonalo a Mladá Boleslav postoupila dál. „Viděli jsme typické pohárové utkání. Domácí měli velký elán a naše mužstvo se k nim nepřidalo. Pouze fotbalovostí to nešlo," povzdychl si hostující trenér.

„Chtěli jsme rozložit zátěž, protože o víkendu nás čeká těžké utkání v Ostravě. Naším cílem bylo postoupit a soustředit se dál na ligu, protože v ní na tom nejsme také dobře," upozornil Minář a vrátil se k zápasu v Čáslavi: „Utkání bylo bojovné, šli jsme do vedení, ale naše mužstvo mělo zápas dotáhnout do vítězného konce. Domácím se bojovností podařilo vyrovnat, ale v závěru jsme byli šťastnější."

Tomáš Haniak byl na tiskovce představen jako trenér a hned vše uvedl na pravou míru: „Za prvé bych chtěl říct, že nejsem trenér. Možná by se pan Minář mohl urazit. Jsem spíše hecíř a ten, kdo chtěl dát mužstvo do kupy po psychické stránce. Chtěli jsme se vyburcovat k lepším výsledkům. Celý týden jsme pracovali hlavně na psychice a na strašně jednoduchém fotbalu – běhání, důraz a rychlé odehrání balonu."

A právě takový fotbal nesl ovoce. „Pokud takto budeme hrát i nadále, jistě budeme dělat body i v lize. Soupeři gratuluji. Jsem smutný, protože jsme skvěle vyrovnali, ale v penaltách je to loterie," říkal Haniak a dodal: „Pro mě je důležité, že se hráči zvedli a viděli, stejně jako ostatní, že fotbal hrát umí. Důležitější zápas bude v neděli. Pohár byl třešničkou a my jsme si ten zápas užili."