Do utkání nenastoupil zkušený hráč první lajny Petr Hemský kvůli přetrvávajícím problémům kolenních vazů z utkání se Žabonosy. První třetina probíhala za stálé převahy Sršňů, i když ve vycházkovém tempu. Druhá třetina přinesla rozháranou hru plnou nepřesností na obou stranách. Sršni hráli hluboko pod své možnosti a Zlonice je v dosavadním průběhu soutěže jeden z nejhorších celků. Utkání skončilo za stavu 0:5 pro Sršně před pouhými 31 diváky. Sršni splnili roli favorita, ale nic víc.

"Opět to bylo povinné vítězství, navíc jsme měli zápas plně pod kontrolou," pousmál se trenér Sršňů Milan Kraučuk. "Soupeř zase jen bránil a asi čtyři hráči od nich snad nepřejeli červenou čáru. Moc pohledný hokej to nebyl, ale to jsou takové ty zápasy jako přes kopírák. Musím ale říct, že to bylo lepší než se Žabonosy," ví Kraučuk a navázal: "Soupeř zase nechtěl hrát, jen stál a čekal. My jsme chvíli bruslili, a pak jsme zase chvíli polevili, ale z toho nechci dělat žádnou vědu, protože taková střetnutí se hrají. My jsme vyhráli a hotovo!"

Jak vážné je zranění Petr Hemského? "Petr Hemský má natažené vazy v koleni a to je zkrátka dlouhodobé zranění. Záleží, jak on se bude cítit. Nedokážu odhadnout, jestli se bude léčit týden nebo čtrnáct dnů," vysvětlil Milan Kraučuk.

Skončila první polovina základní části a Sršni suverénně vedou tabulku krajského přeboru s 30 body. "Určitě jsem spokojený, i když se některá utkání lišila výkonností, ale to bylo dáno soupeřem. Pokud jsme hráli s lepším soupeřem, tak kluci mákli. V ostatní zápasech jsme hráli to, co jsme potřebovali," řekl spokojený kouč.

Koho vidí Milan Kraučuk jako obtížného soupeře v odvetě? "Rakovník bude obtížný, ten hrál agresivnější hokej. Obavy budou určitě s Příbramí. Tam bude záležet na tom, jestli budou chtít hrát hokej nebo se budou rvát. A taky Velké Popovice se nám budou chtít postavit, a alespoň jednou nám utkání znechutit," uzavřel trenér.

Zlonice - Kutná Hora 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky: 6. Florián (Bláha), 22. Adamec (Kadlec), 37. Veselý (Adamec, Prachař), 47. Bláha (Langhans, Florián), 57. Janata (Florián, Bláha). Kutná Hora: Malý - Janata, Kadlec - Florian, Veselý - Šlejtr, Vaněk (V. Muras) - Langhans, Bláha, Florián - Prachař, Adamec, Mizera - Andrle (41. Mlika), L. Muras, Kišš.

Michal Pavlík