Honzo, co říkáte na konečné podzimní umístění? Skončili jste devátí.

Spokojený nejsem. Myslím si, že potenciál týmu je určitě někde jinde. Máme na víc. Ztratili jsme body během špatného závěru podzimní sezony, kdy se nám nepovedla poslední dvě utkání. Došlo k poklesu formy. Málo jsme trénovali. Šlo o celý tým, nebylo to o jednotlivcích.

Na závěr podzimu se tedy méně trénovalo?

Je to o přístupu hráčů k tréninku, který v posledních dvou týdnech nebyl na takové úrovni, jako v předchozím období. Deváté místo ve vyrovnané tabulce není podle našich představ. Měli jsme bodový plán, který jsme nesplnili. Kdybychom ho splnili, tak bychom byli výš.

Jak podzimní část hodnotíte po herní stránce?

První dvě kola jsme doma zvládli. Úvod soutěže byl v pořádku. Pak mě mrzela ztráta dvou bodů ve Vysokém Mýtě, kde jsme prohráli na penalty, i když jsme byli lepší. Stejně tak mě mrzela ztráta ve třináctém kole na hřišti Ústí nad Orlicí, kde jsme byli lepším mužstvem. Bohužel, opět jsme prohráli na penalty. To jsou třeba čtyři body, které nám pak chyběly.

Máte vyloženě zápasy, které se povedly?

Když to vezmu ještě zpětně, tak jsme pak z kraje soutěže hráli s Olympií Hradec Králové a Živanicemi, což jsou aspiranti na postup. Bohužel, ani jeden zápas se nám herně ani výsledkově nepovedl. Zápasy, které byly z naší strany kvalitní, bych vybral určitě domácí s Trutnovem, kdy jsme vyhráli čtyři-dva, a stejně tak s Turnovem, kdy jsme vyhráli tři-jedna. Mohli jsme vyhrát daleko vyšším rozdílem. Došlo samozřejmě i na nepovedené zápasy.

Když byste měl vyjmenovat nepovedené zápasy, tak byste asi mohl začít derby se Suchdolem.

Samozřejmě Suchdol, pak Olympia. S ní jsme nehráli špatně, ale doplatili jsme na laciné inkasování branek, což platilo celou půlsezonu. O tom také mluví naše záporné skóre dvacet osm ku dvaceti devíti. Dostáváme hodně branek, což je k zamyšlení pro další práci.

Jak moc se změní kádr Sparty přes zimu?

Zatím nemám žádné náznaky o nějakých změnách. Momentálně ani nejsem domluvený s novým vedením Sparty, jestli budou chtít, abych pokračoval u týmu. To asi teprve přijde. Pokud by nastala varianta, že bych pokračoval, tak se budu snažit, aby kádr zůstal stejný. Nicméně se budu muset poohlédnout minimálně po dvou nebo třech posilách. Podzim ovlivnili i zranění. Ať už Nekvindy nebo Schwarze. Náš kádr byl kvalitativně úzký, což se v závěru projevilo.

Jak jste naplánoval zimní přípravu?

Začínáme dvanáctého ledna. První víkend přípravné utkání není, budeme jen trénovat. Od dalšího víkendu už začínáme přátelské zápasy, které hrajeme každý víkend až po generálku. Na turnaj jsme se nepřihlásili. Domluvil jsem zápasy s týmy od ČFL, přes divizi, až po krajský přebor. Chtěl bych samozřejmě trénovat daleko více, než jsme trénovali na podzim. To nebylo podle mých představ.