„Myslím si, že soustředění nemělo chybu. Bylo vynikající," pochvaloval si trenér Janovic František Machurka a navázal: „Měli jsme pět tréninků a jeden zápas. Kromě toho je v areálu spousty jiného sportovního vyžití. Kluci hráli golf, beachvolejbal, tenis nebo airsoft. Podmínky i jídlo byly také bezvadné."

Účelem soustředění bylo stmelit partu. „To je na prvním místě a to se dle mého povedlo. Jinak jsme trénovali více než loni, protože bylo lepší počasí. Loni jsme měli čtyřicetistupňová vedra a to bylo vražedné. Letos nám vyšlo počasí krásně," připomněl Machurka.

V rámci soustředění se Uhlířské Janovice střetly i s domácí Litohoří, která hraje III. třídu. Svěřenci kouče Machurky zvítězili 5:2. „Hráli jsme v sobotu odpoledne, kdy jsme měli za sebou těch pět tréninků. Někteří hráči sotva pletli nohama, jiní se snažili běhat. Šlo o kondiční zápas," vysvětloval trenér, „Než jsme se rozkoukali, tak jsme mohli třikrát inkasovat. Soupeř šel třikrát sám na branku, ale Jarda Kmoch něco chytil. Poté jsme se rozehráli a dali jsme do přestávky tři branky."

„Po přestávce jsme sestavu prostřídali, nastoupili i kluci z béčka. Jedinou kaňkou je, že jsme měli zraněné hráče. Hrbek už se dal dohromady, ale Boubín má podvrknutý kotník. Hromádka má něco s nohou a Masarovičovi tahali vodu z kolene," vyjmenoval František Machurka.

Litohoř – Uhlířské Janovice 2:5 (0:3)Branky U. Janovic: Vedral 2, Randlíszek. T. Kulhánek, Dotlačil.
Uhlířské Janovice: Kmoch – Černík (46. Lopour), Dotlačil, Zadražil, Hrbek (46. Kalous) – Randlíszek, Kopecký (46. P. Kulhánek), D. Kulhánek, T. Kulhánek – Vedral, Veliký (46. Emminger, 75. Förster). Trenér František Machurka.