Malešov - Kutná Hora
11:1 (1:0, 5:0, 5:1)

Jestliže kutnohorský trenér Josef Hájek si v posledních dvou zápasech stěžoval na špatnou formu svých svěřenců, tak tentokrát dost trpěl, a to nejen kvůli bolestem zad, které ho v tomto týdnu sužují.

Domácí družstvo bylo po celé utkání lepším týmem, zatímco hosté postrádali bojovnost, pohyb a přesnou přihrávku. „Ani nemohu vyzvednout jednotlivce. Prostě to nikomu nešlo. Nechá se to pochopit u Saši Prchala, který nějakou dobu marodil a ani v sobotu se ještě necítil být úplně fit, ovšem co ostatní,“ kroutil hlavou kouč Sparty.

K náznaku zlepšení sice došlo v úvodu závěrečné patnáctiminutovky, kdy za stavu 6:0 skóroval přesnou střelou k tyči Jakub Müller, ale nemělo to dlouhého trvání. Naopak to byli malešovští hráči, kteří v pohodě dovedli zápas do vítězného konce a ještě si vylepšili skóre.

Trenérovi udělali svěřenci radost alespoň při střelbě pokutových kopů. Kromě Václava Šedivce je po umístěných střelách všichni proměnili, a to pod „pohrůžkou“ běhání dvou koleček navíc kolem hřiště. „To mě kluci opravdu mile překvapili. Jinak čtyři kolečka běhali za ostudný výkon, který předvedli,“ potvrdil Josef Hájek.

„Ještě že už je podzimní část sezony za námi,“ připomněl si poslední tři herně nevydařené zápasy kutnohorský trenér. „Snad nejsou kluci přetrénovaní, snad neztratili motivaci, když předtím poráželi soupeře vysokým rozdílem,“ zamyslel se nahlas a poté předeslal: „Teď si chvíli od fotbalu odpočineme, v tělocvičně budeme hrát florbal a za nějaký čas se zase do toho pustíme.“

Branky: Dolejší 6, Čermák 4, Douda – Müller. Rozhodčí: J. Pelikán (Chlístovice). Bez karet. Diváků: 40.

Malešov: Bednář – Kepka, Basl, Čermák, Dolejší, Douda, A. Duras, Pajer, L. Duras.

K. Hora: Kamenář – Jiřík, Prchal, Kosprd, Tesař, Šedivec, Pekov, Smetana, Müller. Od 31. min. nahradil Kamenáře v bráně Smetana.