Kutná Hora - Slaný 3:1 (1:0)

Skóre s posledním týmem tabulky mohl už ve 2. minutě otevřít Wasserbauer po rohu Pudila. „Bohužel hra hlavou není naší silnou stránkou,“ okomentoval trenér domácích Roman Výborný. Další standardní situace přišla ve 13. minutě, kdy Wasserbauer zhruba z poloviny hřiště poslal míč před branku soupeře a po závaru uklidil míč k pravé tyči Menšík - 1:0.

Ve 26. minutě po centru Hampla šel do souboje s hostujícím gólmanem a obráncem Pašiak. „Odnesl to roztrženým obočím a musel odjet na šití,“ litoval hráče trenér Výborný.

Ve 44. minutě pěkně vysunul Hájek Pudila, ten se ovšem nechal vytlačit z lepší střelecké pozice a jeho střela jen těsně minula zadní tyč. V 52. minutě přišlo nedorozumění hostující obrany s gólmanem, to ale nepotrestal Kruliš. „O minutu později zahrával Lacko další standardní situaci a Filo na zadní tyči hlavou zvýšil na dva nula,“ popsal druhý gólový moment Výborný.

O další dvě minuty později se do první větší šance dostal soupeř. Po přihrávce z levé strany se na malém vápně hostující útočník špatně zorientoval a Drtina míč sebral. Nedáš - dostaneš se potvrdilo, protože z následující akce se v samostatném úniku nemýlil Kruliš a zvýšil na 3:0. „Další velkou šanci měl v sedmdesáté minutě Menšík, ale zhruba ze sedmi metrů překopl branku,“ nechápal kutnohorský kouč.

Pět minut před koncem se dočkali i hosté. „Až příliš prostoru jsme nechali ve středu hřiště a záložník Slaného pěknou střelou, na kterou neměl Drtina šanci, uzavřel skóre,“ udělal tečku za zápasem Roman Výborný.

Po utkání pak Výborný pochválil defenzivu týmu: „Přestože Slaný je zatím na posledním místě, je potřeba pochválit naši defenzivu, protože v útoku měl soupeř tři fyzicky i fotbalově dobře vyspělé hráče, které jsme prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili. Zamrzí jen neproměnění našich dalších stoprocentních šancí. Jinak se dá říct, že jsme měli utkání pod kontrolou.“

Branky Kutné Hory: Menšík, Filo, Kruliš. Kutná Hora: Drtina - Hampl, Wasserbauer, Slabý (58. Jiroudek), Rezler - Filo, Menšík, Hájek, Pudil - Kruliš, Pašiak (26. Lacko). Trenér Roman Výborný.

ROMAN VÝBORNÝ, MICHAL PAVLÍK