Postup přišel až o něco déle, než si se svým mužstvem plánoval. Pozdě, ale přece. „Je to takové všelijaké, když je to až po nějaké době. Chyběla ta vítězná euforie a oslavy postupu mohly být skvělé. Takže spokojenost nakonec ano, ale…,“ ulevil si Masopust.

Mužstvo nezvládlo závěr sezony. Čtyři kola před koncem ročníku měly Vrdy náskok pět bodů před druhou rezervou Velimi. Jenže lídr ztrácel a Velim se dotáhla. Nakonec rozhodly při rovnosti bodů lepší vzájemné zápasy a na Slavoj zbylo druhé místo. „Těch příčin bylo více. Celkově se nám ale jaro herně nepovedlo jako podzim. Neproměňovali jsme šance, což se nám na podzim dařilo. Deka na nás ale nebyla, byli jsme dobře nastavení. Odehráli jsme třeba dobrý zápas v Semicích, který skončil šílenou remízou, pak jsme sehráli hrozný poločas s Pečkami a už jsme se do hry nedostali,“ přiznal kouč Vrdů.

Nyní je jasné, že Slavoj se bude muset porozhlédnout po posilách. S tím kouč počítá. „Příchody určitě budou. Budou ale také odchody, takže kádr se trochu změní,“ řekl kouč. „Bude to teď ale trochu složitější, protože do I.B třídy postoupily z okresu Paběnice i Červené Janovice. Pro všechny se to tímto trochu komplikuje. V krajských soutěžích bude hrát více týmů. Navíc někde hráče platí, což u nás není. O to budeme mít jednání složitější,“ přidal Roman Masopust.

On i jeho svěřenci se mohou těšit na nové protivníky ve vyšší soutěži. „Potkáme se s několika týmy, což budou taková derby. Jsou tam ale také mužstva, ke kterým se nám chtít nebude,“ dodal kouč Slavoje Vrdy.


Načítám tabulku ...