Tupadly – Zbraslavice 5:0 (3:0)

Tupadly musely bezpodmínečně vyhrát, a proto všechny síly vrhly do útoku. V 15. minutě napřáhl Jan Holík a balon se odrazil od zbraslavické tyče. O deset minut později už se už síť hostí rozvlnila: po individuální akci Jiřího Kavánka skóroval Josef Kavánek – 1:0.

Po půlhodině se osmělili hosté. Krulišova hlavička jen těsně minula tupadelskou tyč. Do přestávky ale ještě domácí přidali dva góly. Nejprve po individuální akci zakončil k tyči Kruml a poté Chvátal přehodil chytajícího A. Volence – 3:0.

Ihned po přestávce přidal čtvrtý gól po rohu Jana Holíka hrudí střílející Štainer. V 51. minutě bylo o záchraně rozhodnuto, když na 5:0 zvýšil po centru Jos. Kavánka Kruml.

V závěru ještě domácí tři šance zahodili, zbraslavického Šindeláře zase zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Hodnocení trenérů Krajíčka a Knapa

„Byla to zasloužená výhra, byli jsme o pět gólů lepší než soupeř. Bohužel jsme ještě nedali nějaké šance,“ řekl k utkání trenér Tupadel Stanislav Krajíček a pokračoval: „Klukům můžu poděkovat a soupeři také za férovou hru.“

Tupadly se zachránily v posledním možném termínu. „Hrozným způsobem mi spadl kámen ze srdce, ale budeme muset udělat změnu v tréninku, protože takhle to dál nejde. Vím, že je to na úkor zaměstnání, zvlášť když mám v týmu státní zaměstnance, ale I. B třída se nedá hrát, když trénujete jednou týdně,“ zdůraznil Krajíček a na otázku, zda u týmu zůstane, odpověděl: „Doufám, že ano.“

Zbraslavický trenér Zdeněk Knap od začátku vyjmenovával příčiny porážky: „Na utkání jsme nepřijeli v dobré sestavě, chyběli nám čtyři hráči základu. Havlíček byl na kongresu, Dubják měl dlouhodobě hlášenou dovolenou a Švejda s Radimem Truksou jsou zranění. Nepřijela ani lavička, což mě docela zamrzelo. Výkon dobrý nebyl, spíš k radosti domácím, kteří se výhrou zachránili.“

Tupadly sezonu zakončily na 12. místě s 30 body. Zbraslavice po mizerném podzimu skončili osmé s třiačtyřiceti body.

Branky: 26. Jos. Kavánek, 37., 51. Kruml, 42. Chvátal, 46. Štainer. Rozhodčí: Kosina – Mansour, Šafránek. Bez karet. Diváci: 150.

Tupadly: P. Kavánek – Průcha, P. Holík, Šveřepa – Štainer – Kruml (70. F. Císař), Píška, Jan Holík – Chvátal, Jiří Kavánek (57. Semrád), Jos. Kavánek (73. R. Krajíček). Trenér Stanislav Krajíček. Zbraslavice: A. Volenec – Jursík, Semerád, Herčík, Höllge – Hlava, K. Truksa, M. Veselý, Kakáček (52. Bahr) – Šindelář, Kruliš. Trenér Zdeněk Knap.