Skóre zápas otevřel v 17. minutě hostující Cimr, což bylo od Kutné Hory v první půli vše. Hosté se proti bojovným domácím trápili a byli také potrestáni. Po rohu dorazil míč za záda Jeřábka Krajíček, pak parádně napřáhl do šibenice Chvátal a na 3:1 otočil výsledek povedeným lobem Vančura.

O přestávce přišla patřičná bouřka na straně Sparty, kterou trenér Radek Kulhánek zakončil slovy: „Ten výsledek otočíte!“ A to se nakonec stalo. Krátce po přestávce snížil tvrdou ranou Wolf a dvěma góly zkompletoval hattrick hostující Cimr, který vstřelil rozhodující branku minutu před koncem. „S výsledkem jsem spokojený. Ve druhém poločase naše hra špatná nebyla. Díky Wolfovi se to v určitých fázích uklidnilo,“ oddychl si trenér Sparty.

Na tupadelské straně sice zavládl smutek, ale utkání se domácím povedlo. „První poločas se mi líbil. Kutnou Horu jsme hodně potrápili. Trochu jsem počítal s tím, že ve druh půlce odpadneme, což se také stalo,“ přiznal trenér Tupadel Stanislav Krajíček a pokračoval: „Myslím, že se až do konce hrál hezký fotbal. Nechalo se na to dívat. Konečně jsme také dali tři góly ze hry, což se docela divím. Klukům musím poděkovat za bojovnost a za to, že jsme zápas zvládli se ctí.“

Kulhánek naopak během první půle doslova zuřil: „Víme, že jsme v sobotu nehráli dobře, navíc se dostaneme do vedení s houževnatým soupeřem, který hrál doma, a byl to pro něj důležitější zápas než první kolo. Měli jsme mít hru pod kontrolou, ale místo toho uděláme tři fatální chyby a prohráváme jedna-tři.“

Tupadly – Kutná Hora 3:4 (30. R. Krajíček, 42. Chvátal, 44. Vančura – 17., 77. a 89. Cimr, 54. Wolf). Tupadly: Potměšil (46. Remeš) – Semrád (73. Hašek), Janeček, Vančura (54. Kruml), R. Krajíček, Chvátal, Koudelka (87. V. Pipek), Císař, Hudec, Růžička, Fuksa. Trenér Stanislav Krajíček. Kutná Hora: Jeřábek – J. Kulhánek, Cimr, Hradílek, Saulich, Kraus (46. Wolf), Filipec, Matoušek (46. Piskač), Svoboda, Šesták, Semrád. Trenér Radek Kulhánek.

Další výsledky 1. kola: Sázava – Nespeky 2:1p (17. Švec – 80. Kukač), Kácov – Uhlířské Janovice 4:1 (23. Cettl, 29. Skiba, 41. Vlasák, 69. Petrů – 18. Marek).