Nově se účastnila dvě družstva z Chabeřic a jedno ze Zbraslavic. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se systémem každý s každým bojovalo o čtyři postupová místa do čtvrtfinále. Následující boje probíhaly již vyřazovacím způsobem. Letošní turnaj byl ve znamení nastupujícího mládí, což se také projevilo v konečných výsledcích.

O třetí místo se utkaly kolektivy Tachova (Filip, Aleš a Libor Větrovští) a Chabeřice A (Peroutka, Závorka a Janda), se šťastným koncem pro kolektiv Tachova.

Ve finále proti sobě nastoupil kolektiv velmi mladých nohejbalistů F3N, převážně chatařů z Opatovic I (Poncar, Míča a Plachý) a několikanásobný vítěz tohoto turnaje Opatovice I A (Fröhlich, Malínek a Aubrecht). V zápase vysoké úrovně zvítězil 2:1 kolektiv zkušených hráčů Opatovice I A. Výsledek tohoto utkání byl ovlivněn vážnějším zraněním 17-tiletého mladíka Patrika Poncara pokládaného za nejlepšího hráče turnaje.

Zpestřením turnaje bylo vyhlášení nejstaršího hráče Karla Maška z Vlašimi, účastníka téměř všech odehraných ročníků.

Nohejbal sledovalo i početné obecenstvo z Opatovic I a okolí. Turnaj byl také jako vždy, zabezpečen i po stránce občerstvení, za což je třeba poděkovat Věře Pilcové, Markétě Plaché s dcerou Terezou, Václavu Radovi a Pepíku Pilcovi, kteří se nepřetržitě deset hodin starali o spokojenost hráčů i diváků.

Rozdělení pohárů a medailí pro první tři družstva a dále diplomů a věcných darů pro osm čtvrtfinalistů provedl hlavní organizátor pan Ladislav Míča a Pavel Kýzr.

Turnaj sponzoroval obecní úřad Opatovice I a částečně firma Kohap.

Závěrem poděkoval Ladislav Míča za účast a vyzval přítomné kolektivy k účasti v příštím 18. ročníku turnaje v nohejbalu trojic v Opatovicích I. v roce 2010.

Zdroj: Ladislav Míča