Pane Panenko, co se vám vybaví, když se řekne jméno Hugo Meisl?
Mnoho informací jsem neměl, ale dostal jsem vysvětlení a uvědomil jsem si mnoho souvislostí. Hugo Meisl trénoval rakouský „Wunderteam". Na stadionu Rapidu Vídeň je u vstupu obrovská fotka, kde právě tento tým nastupuje. Hugo Meisla znám jako člověka, který dělal fotbal, ale nevěděl jsem, že má spojení s Kutnou Horou.

Jak jste se dostal na kutnohorský turnaj?
Vědělo se, že se bude dělat taková fotbalová sláva. Chtěli jsme sem dovézt ještě tým starých pánů Rakouska, ale to se nepovedlo. Naopak je tu rakouský velvyslanec. Pořadatelé měli zájem, abych turnaj rozlosoval a provedl čestný výkop. Turnaj se měl zpropagovat, proto jsem dorazil.

close Andreas Hafer a Antonín Panenka. zoom_in Předpokládám, že podporujete myšlenku uspořádání takového pamětního turnaje.
Každá věc, která je pro fotbal pozitivní, je dobrá. Co si budeme nalhávat, fotbal momentálně nemá dobré jméno po těch všech kauzách a každá dobrá akce pro fotbal je jen pozitivní. Myslím si, že by se takových turnajů mělo konat více, i když je to těžké na organizaci, zvlášť v rozjeté sezoně.

Kutnohorsko mělo na turnaji dvojí zastoupení. Divizní Spartu a druholigovou Čáslav. Sledujete výsledky těchto týmů?
Sleduji. Obzvlášť Čáslav, protože tam působilo spousty kluků od nás z Bohemky. Vím, že v Kutné Hoře jednu dobu trénoval i Tibor Mičinec a momentálně je jejím manažerem Jaroslav Němec. Výsledky sleduji. Navíc do Čáslavi jedeme shodou okolností v neděli.

Takže do Čáslavi na utkání s Bohemians 1905 zavítáte?
Bohužel ne. Odlétám do Řecka, jinak bych se určitě podívat jel. Přiznám se, že Čáslav nám moc nesedí. Doufám, že bude v neděli výjimka a klokani tam vyhrají.