Uhlířské Janovice – FK Kunice „B" 0:2 (0:0)

Na takzvané gólovky 3:2 pro domácí, na góly 0:0. To bylo skóre prvního poločasu. V 19. min. po centru Strnada hlavičkoval nepřesně Černík, na druhé straně o chvíli po individuální akci M. Skály zakončoval nad bránu T. Skála. Ve 25. min si Uher narazil míč s M. Svobodou a následně jej přesně „posadil" na hlavu Černíka, který ani svoji druhou velkou příležitost neproměnil, mířil vedle levé tyče. Ve 37. min. se nejprve pro vysunutí Koubka ukopl Zderadička, po následném protiútoku napálil M. Svoboda při samostatném postupu vysoko nad!

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kdy si Hromádka poradil se střelou Koubka. V 69. min. se již hráči Kunic radovali z gólového úspěchu. Poté, co míč netrefil Wolf, se balón dostal k neobsazenému Zderadičkovi, který jej poslal podél Hromádky do sítě – 0:1. Tento okamžik zahájil sérii chyb v obranných řadách uhlířů. Po malé domů napálil Hromádka dobíhajícího Zderadičku, míč se naštěstí odrazil mimo brankovou konstrukci. Po zaváhání T. Kulhánka na poslední chvíli vystihl Zadražil nahrávku T. Skály na volného Zderadičku. V 79. min přidali hosté pojistku výsledku – v pokutovém území předvedl několik kliček Obermajer a vyzval ke skórování opět Zderadičku – 0:2. Uhlíře mohl vrátit do zápasu M. Svoboda, který po rohovém kopu zakončoval u vzdálenější tyče, ovšem Šilhavý svůj tým podržel.

„Zbytečná ztráta bodů," povzdechl po utkání trenér uhlířů František Machurka. „Vzadu jsem to dlouho drželi, soupeře jsme do šancí až na jeden náznak nepouštěli. My jsme možností ke vstřelení gólu měli víc," pokračoval v rozboru zápasu. „Hra špatná nebyla, ale bohužel přišla fatální chyba," připomněl gólovou situaci hostů. „Škoda druhého inkasovaného gólu. Kluci bojovali, měli jsme vyrovnat na 1:1, možnosti k tomu byly," dodal domácí lodivod.

O víkendu přivítají uhlíři na svém hřišti celek Struhařova. „Strašně důležité utkání," je si vědom František Machurka, že se hraje o 6 bodů. „Nevím, jak to bude s Uhrem a Kopeckým," poznamenal ke zdravotnímu stavu hráčů těsně po utkání. Po sobotním duelu navazuje derby pražských „S". Komu bude František Machurka fandit? „Jsem od mala slávista," padla jasná odpověď.

„Za první poločas si náš tým zaslouží velkou kritiku, takto se o body hrát nedá," nebyl s první polovinou utkání spokojen hrající trenér Kunic Antonín Obermajer. „Po přestávce to už bylo lepší a trochu se štěstím jsme dali 2 góly," doplnil. Hostující trenér pochválil i výkon uhlířů: „Musím uznat, že dnešní soupeř byl kvalitní."

StatistikyRozhodčí: Nehasil – Mansour, Hurych. ŽK 2/2. Uhlířské Janovice: Hromádka – Uher, Zadražil, T. Kulhánek, Hrbek – Kopecký (81. P. Kulhánek ), Wolf, Jelínek, Strnad – M. Svoboda, Černík (81. Hošta). Trenér František Machurka. Kunice B: Šilhavý – Katrák (88. Bříza ), Prokš, Obermajer, Příhoda – Koubek, Dušek, Kounovský, M.Skála – T. Skála, Zderadička (90. Lehovec). Trenér Antonín Obermajer.