Po porážce 0:4, která definitivně ukončila uhlířům podzimní část sezony, došlo na hráčskou debatu. Tým skončil na posledním místě tabulky. „Měli jsme s hráči dlouhé sezené v kabině. Nedaří se nám. Kluci se dohadují a výsledkově to nevypadá vůbec dobře,“ přiznal trenér Antonín Novotný. Za stavu 0:2 nedaly Uhlířské Janovice stoprocentní šanci a následně inkasovaly další dva góly.


Herně se uhlířům nedaří. „Kluci se potřebují chytit, ale zatím nevíme jak. Roli hraje i tréninková morálka. Kluci, co jsou na intru, nestíhají trénovat. Pak přijedou na zápas, je nás málo a hrají. Hráči, co trénují, jsou pak naštvaní. Situace byla složitá, proto jsme si museli vše vyříkat,“ řekl Novotný.


V zimě budou uhlíři pracovat hlavně na kabině. „Tým je potřeba dát dohromady. Kvality máme, abychom se v pohodě zachránili. Jen musí všichni chtít a začít poctivě makat. Je jednoduché skončit, když se nedaří. Věřím, že se problémům postavíme čelem a nepříznivou situaci překonáme,“ dodal trenér Uhlířských Janovic. 


Uhlířské Janovice – Záryby 0:4 (12. a 21. Voštiar, 54. Krulich, 69. Vytlačil). Uhlířské Janovice: Verner – Vinický, Zadražil, M. Novotný (55. Mar. Jarůněk), Marek, M. Svoboda, Vedral, Kopecký, Beneš, Jelínek, Bílek (82. Holeček).