Týnec n. S. – Uhlířské Janovice 2:1 (0:1)

Domácí celek spoléhá ve střelecké produktivitě hlavně na duo Jíša – P. Žížala. Druhý jmenovaný se v 8. min. protlačil přes Novotného k zakončení, v gólové radosti mu zabránil míč nohama vyrážející Skalický. To bylo na delší dobu z týnecké útočné aktivity vše, šance se rodily na druhé straně. V 11. min. Kruliš ztlumil ve své náruči střelu L. Bohatce ze standardní situace. Ve 33. min. se uhlíři již gólové radosti dočkali, konkrétně po dvojboji Kruliš versus L. Bohatec. Nejprve střelecký pokus hostujícího kapitána vyrazil domácí golman na rohový kop, po jehož rozehrání i s pomocí vzdálenější tyče otevřel L. Bohatec gólový účet utkání – 0:1. Ještě před ochodem do kabin ale mohli domácí skóre srovnat. Po centru Jíši a hlavičkovém líznutí P. Žížaly mířil ve 42. min. Orsák do pravé tyče.

Blízko gólové pojistce byli uhlíři v 55. min. To Vl. Svoboda přiťukl míč Wolfovi, kterému však byla branková konstrukce malá. Emoce vzplály v 74. min, kdy po centru Vavreka srovnal skóre nepokrytý P. Žížala. V přesvědčení, že si zpracoval míč rukou, vyčinili hlavní rozhodčí Kopecký a po něm i Uher. Vše směřovalo k dělbě bodů. Ovšem v 92. min. nechali uhlíři odcentrovat Orsáka a míč do sítě nakonec dotlačil Vavrek – 2:1.

„S vítězstvím jsem spokojený,“ usmíval se domácí trenér Jaroslav Žížala, který však jedním dechem dodal: „S předvedenou hrou to však nebylo ono.“ Kritikou nešetřil ke svým svěřencům hlavně za prvních 45 minut. „Nechali jsme hrát soupeře, který nás potrestal gólem, který částečně padá na vrub gólmana.“

„Porážka v nastaveném čase nejenže zamrzí, ale člověka i rozhodí,“ těžko hledal slova hostující trenér Josef Bohatec. „První poločas šel, ale druhý jsme začali bránit, byl to ustrašený výkon.“ Josef Bohatec nebyl spokojen s výkony svých svěřenců. „Koncentrace odešla s devadesátou minutou, neměli jsme dobře pokryté hráče, někteří hráči nebyli tam, kde měli být,“ nešetřil kritikou do řad uhlířů a dodal: „Kluci netrénují, pak ať se nediví.“

Branky: 74. P. Žížala, 90(+2). Vavrek - 33. L. Bohatec. Rozhodčí: Navrátilová – Pavelka, Voldan. ŽK: Vl. Svoboda, Uher, Kopecký (vš. UJ).

Týnec: Kruliš – Jellúš, Pazdera, Hlaváček, Sedlák (58. Skála) – Vavrek, Orsák, Slavík, Kaloš – Jíša, P. Žížala. Trenér Jaroslav Žížala. Uhlířské Janovice: Skalický – Veliký, T. Kulhánek, Novotný, Uher – Wolf, L. Bohatec, Kopecký, P. Kulhánek (64. M. Jelínek) – Churavý (75. Hromádka), Vl. Svoboda. Trenér Josef Bohatec.