Zeleneč – Uhlířské Janovice 4:1 (0:0)

Za prvních 45 minut mnoho zajímavých fotbalových okamžiků věrní diváci neviděli. Jedinou možnost uhlířů měli na svědomí od brankové čáry pod sebe nahrávající Wolf a nepřesně zakončující L. Bohatec. Ani domácí hráči si do prvního poločasu střelecké kopačky neobuli. Před přestávkou se ale dvakrát vyznamenal Verner. Výborné zákroky vytáhl při střele Kynkala a Myšky.

Na góly na tom byli od 59. minuty lépe uhlíři. Po faulu na Stoupu rozehrál nakrátko standardní situaci T. Kulhánek a L. Bohatec předvedl, že střelba ze střední vzdálenosti je jeho silnou stránkou – 0:1. Ovšem radost na hostující straně netrvala dlouho. O pouhé dvě minuty později vyrazil Verner standardku jen před sebe, čehož využil dorážející Kynkal – 1:1. Poté, co po nahrávce Wolfa zastavil R. Špitálníka hvizd hlavního rozhodčího pro ofsajdové postavení a hlavičce Novotného vedle brány po centru Uhra přišel časový úsek, který rozhodl o plném bodovém zisku celku Zelenče. Po průniku Janouška se obrátil misky vah na domácí stranu Myška. Když v 75. minutě zafungovala spolupráce Kadeřábka s Kynkalem – 3:1 a v 78. minutě Hrodka s Kadeřábkem – 4:1, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

„Občas používám určitá přirovnání, dnes jsme byli stojící a spící. Když se neběhá, nedá se vyhrát,“ byl na pohled otráven Josef Bohatec. „Rychlé vyrovnání, žádná koncentrovanost na hřišti, hlavně ve druhém poločase,“ pokračoval v kritice svých svěřenců i v další spršce slov. „Já to beru tak, jako že jsme to utkání nepojali ani jako přátelák.“ O záchraně uhlířů je již rozhodnuto, je tedy těžké Josefa Bohatce hráče motivovat k maximálnímu výkonu? „Myslím si, že na hřišti hraji to, na co mám. Pokud nějaké úleva nastane, tak by neměla být u jedenácti hráčů, jsem zklamaný, škoda cesty,“ odpověděl.

Branky: 61. Kynkal, 70. Myška, 75. Kadeřábek, 79. Hrodek - 59. L. Bohatec. Rozhodčí: Nehasil – Jeník, Němeček. ŽK: Uher (UJ).

Zeleneč: Petr Bařina – Prokop, Pavel Bařina, Klíma, Jelínek – Janoušek, Hrodek, Kynkal, Vrána - Kadeřábek, Myška (80. Nytra). Trenér Jaroslav Křížek. Uhlířské Janovice: Verner – Uher, T. Kulhánek, M. Novotný, Churavý – M. Kulhánek, L. Bohatec (75. M. Jelínek), Wolf, Vojt. Vančura – Stoupa (80. P. Hromádka), R. Špitálník. Trenér Josef Bohatec.

LADISLAV BRANDEJSKÝ