Jako první se do vážnější šance dostali hostující hráči. V 8. min po spolupráci Melíška s T. Novotným dobře hru přečetl brankář P. Hromádka a po vyběhnutí mimo pokutové území uklidil míč do bezpečí. Domácím střelcům se vedlo mnohem lépe. V 10., resp. V 18. min stříleli z podobných pozic Čálek a Churavý – 2:0. Hosté se ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdávali. Ve 23. min Žižka podržel míč, nabil Plačkovi, který však trefil pouze bránícího Uhra. O tři minuty si oba hráči spolupráci zopakovali – tentokrát Žižka volil kolmou přihrávku středem na nabíhajícího Plačka, který však ideálně netrefil míč. Konec poločasu byl ve znamení územní převahy Uhlířů. Jak se z výhody může stát nevýhoda ukázala 32. minuta. Hostující stand. situaci odvrátil hlavičkující Uher k Wolfovi, který po krátkém sprintu přenesl hru na R. Špitálníka, po jehož zakončení se míč od tyče odrazil za záda Jindry – 3:0. I další akce Uhlířů volala po gólu – po centru R. Špitálníka odvrátila obrana míč před Čálkem pouze k T. Kulhánkovi, na jehož střelu do poloodkryté brány dokázal včas zareagovat Jindra a míč ukrýt do svých rukavic.

Neuběhlo ani pět minut z 2. poločasu a rozdíl ve skóre byl již pětibrankový. Ve 48. min po kombinaci Churavý – Hurt – Vančura posledně jmenovaný měl snadnou úlohu, stejně jako po Čálkově přetaženém centru a Wolfově sklepnutí zakončující Hurt – 5:0. Na slepené góly dokázali hosté rychle odpovědět alespoň čestným zásahem. Po nahrávce Kejdy ukázal fotbalový přehled zakončující Žižka – 5:1. Asi pod dojmem výsledkově rozhodnutého utkání tempo hry opadlo, ale i tak se skóre ještě jednou měnilo. Konkrétně v 79. min, kdy Churavý potrestal střelou po zemi váhavost hráčů Peček při rozehrávce uvnitř pokutového území – 6:1.

„Generálka se nám povedla. Hráli jsme na velmi dobré domácí trávě, a i proto jsme se chtěli předvést domácímu publiku,“ řekl Deníku Milan Knížek, kouč FK Uhlířské Janovice. „Splnili jsme taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Podařilo se nám vstřelit góly a v zádu jsme hráli celkem na jistotu. Kluci to odjezdili,“ chválil své ovečky trenér. Ten ale mírní euforii, kterou někteří hráči mohou po dobrém zápase mít. „Ovšem musíme zůstat nohama na zemi, byla to přeci jen generálka a mistráky jsou úplně jiný,“ řekl doslova. „Zaplať pánbůh se nám podařila odčinit hra v Tupadlech,“ dodal na závěr.

U. Janovice – AFK Pečky 6:1 (3:0)

Branky U. Janovic: Churavý 2, Mil. Čálek, R. Špitálník, Voj. Vančura, Hurt. Rozhodčí: Sojka. Bez karet. U. Janovice: P. Hromádka – Kopecký (77. Hrbek ), Uher, M. Novotný, M. Kulhánek – M. Svoboda (80. L. Kocourek), T. Kulhánek (46. Voj. Vančura), Churavý, Wolf – Čálek (73. Forman), R. Špitálník (46. Hurt). AFK Pečky: Jindra – Zelenka, Branka, Vlk, Konupek (46. Adámek) – Žižka (55. Hovorka), Modrovič, Plaček (46. Hanzelín), Kejda – T. Novotný, Melíšek.

Zdroj: Ladislav Brandejský, Ladislav Pospíšil