Dubice - U. Janovice 2:0 (2:0)

„Co mám informaci, rozhodčí delegován nebyl,“ naznačoval D. Matuš. Jeho slova se potvrdila, v čase plánovaného zahájení duelu zela kabina rozhodčích prázdnotou. Píšťalky se tak nakonec ujala P. Simmerová, kvalifikovaný arbitr, dostavší se k zápasu původně jako divák. „Jedu z Liberce, pískala jsem tam zápas dorostu,“ vysvětlovala při poklusu do kabiny, odkud během chvilky vyšla s píšťalkou v ruce.

Samotný průběh duelu začal pro uhlířky výhodou v podobě hraní po větru, místy výrazného. Tohoto však ne plně využily, naopak samy čelily, i také díky menšího důrazu při obranné činnosti, několika střeleckým pokusům hráček Dubice. Ty v prvních pětačtyřiceti minutách postrádaly přesnost, jako např. zakončení L. Růžičkové vedle brány, M. Müllerové nad, střelu M. Kinařové ukryla ve svých rukavicích K. Veselá. Ve 40. min. domácí M. Müllerová poprvé rozezněla brankovou konstrukci, konkrétně levou tyč. Mohlo udeřit na druhé straně. Po nepřesnosti M. Kinařové vyslala M. Bílková do po gólu volající šance R. Melcherovou. Ta, i přes možnost postupu do volného prostoru, zvolila zakončení z velkého vápna, bohužel přímo do náruče M. Kožuškové. Ještě před přestávkou v utkání podruhé zněla branková konstrukce, opět ta hostující, tentokrát po střele V. Kyselkové.

Hrdinkou z pohledu domácích, naopak katyní z hostujícího pohledu se stala L. Fantová. V 52. min. byla u míče dřív než L. Prnková a podél vyběhnuvší K. Veselé jej poslala do sítě - 1:0. Blízko vyrovnání byla v 57. min. R. Melcherová, jejíž zakončení zablokovala na rohový kop M. Müllerová. Aktivitou hýřící L. Fantová se „podepsala“ i pod druhý gól v síti uhlířek. V 60. min. po její polo nahrávce, polo střele překopla z těsné blízkosti odkrytou hostující svatyni L. Růžičková, ovšem o pět minut později výstavní „nabídkou“ L. Fantové již L. Růžičková nepohrdla - 2:0. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto, dvoubrankový náskok s ohledem na průběh hry vypadal jako dostatečný. Těsně před závěrečným hvizdem se ještě vyznamenala K. Veselá při samostatném postupu L. Fantové.

„Jak náš výkon hodnotit?“ zeptala se sama sebe Marie Bílková a odpověděla: „Nedaří se nám.“ Na jaře zatím uhlířky nezískaly ani bod, dokonce nevstřelily žádný gól. „Na každý tým občas padne deka a nejde to. Hrají proti sobě dva týmy, jeden z nich musí vždy prohrát. Na začátku jara zatím toho černého Petra držíme my,“ dodala.

V dalším kole přivítají uhlířky na svém hřišti hráčky Mnichova Hradiště. „Nedaří se nám kombinační hra, selháváme individuálně a to pak vyústí v celkově špatnou hru. Doufáme, že další zápas se už porveme doma o body!“ neztrácí M. Bílková optimismus.

Branky: 52. Fantová, 65. Růžičková. Rozhodčí: Simmerová.

U. Janovice: K. Veselá - V. Němcová, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá - R. Melcherová, K. Baranovičová (46. L. Vondráčková), N. Koudelková, L. Prnková - M. Beranová, M. Bílková.