Po první polovině sezony jste na druhém místě tabulky, jen tři body za lídrem z Jesenice. Asi budete hodnotit podzimní část sezony jen pozitivně…
Ano určitě. Podzim se povedl, našlo by se tam pár zápasů, kdy jsme hráli špatně a prohráli, ale určitě je tam víc zápasů, kdy jsme hráli super a takhle by se mi to líbilo. Nesmíme usnout na vavřínech a jet stále dál.

Čím si vysvětlujete fakt, že nahoře v tabulce jsou všichni okresní zástupci?
Tato skupina je nesmírně vyrovnaná, za mě nejvyrovnanější za posledních několik let. Červené Janovice, Sázava, Kácov posílily o kluky, kteří hráli výše a je to znát. Určitě všichni sází na domácí hřiště, všude je nějak specifické.

Všichni čtyři okresní zástupci v nejnižší krajské soutěži skupině D se namačkali do první šestice v tabulce, což je dobrý počin před jarními odvetami, které slibují velké drama vzhledem k nezvyklému počtu sestupujících celků. Postupně přineseme sondu do všech čtyřech klubů: co stálo za tak úspěšným podzimem, vyhlídky do jara, chystané posily.

Před sezonou kádr doznal několika změn. Jak se posily osvědčily?
Posily se osvědčily. Přišla s nimi i kvalita a to je rozhodující.

Kdo z hráčů vás mile překvapil a od koho jste naopak čekal více?
Nebudu říkat jména, protože ten, kdo nastoupí, tak vím, že se na něj mohu spolehnout. Důležité je, jak to pak funguje na hřišti a v kabině. Někomu se zápas povede víc, někomu míň, ale furt jsme jeden tým a ten musí pořád jet.

O co nebo o koho se mohl tým opřít, když se mu nedařilo?
Těch jmen by bylo několik, ale jak říkám, jsme jeden tým a ten musí fungovat.

Bude se kádr vašeho týmu v zimní přestávce hodně měnit? Už máte někoho domluveného?
Odejít by nikdo neměl, sháníme gólmana a v jednání jsme s Michalem Čermákem. Hrál vyšší soutěž a byl by pro nás velkou posilou.

Prohlédněte si fotogalerii z okresního derby Uhlířské Janovice - Červené Janovice:

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.B třídy Uhlířské Janovice - Červené Janovice (4:0)

Jaké budou vaše ambice v jarní části sezony?
Určitě chceme skončit co nejvýše, o postupu ještě nemluvíme, je to ještě daleko. Podle modelu by padalo pět týmů, takže musíme bojovat ve všech zápasech bez ohledu, zda je tým soupeře dole nebo nahoře.

Podzimní výsledky Uhlířských Janovic


Načítám tabulku ...