FK Čáslav - DFK Mnichovo Hradiště 3:2 (2:0)

Utkání začalo náporem domácích fotbalistek, které chtěly utkání co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch a k ohrožení soupeřovy branky se dostaly už ve 2. minutě, ale Tereza Prchalová mířila jen těsně vedle. I další brankové příležitosti skončily buď mimo branku, nebo v náručí hostující brankařky Ritschelové. Běžela 17. minuta a čáslavské fotbalistky se radovaly poprvé, když Karafiátová uvolnila do běhu Miláčkovou, která obstřelila Ritschelovou - 1:0. Domácí hráčky pokračovaly v náporu, což ani ne za tři minuty vyjádřily dalším gólem, kdy po rohovém kopu se nejlépe v malém vápně zorientovala Truhlářová, která svým důrazem poslala míč podruhé do mnichovohradišťské sítě - 2:0.

„Bohužel tímto gólem skončil fotbal a naše uspokojení nad vývojem zápasu se odrazilo i ve výkonu. Naprosto jsme se přizpůsobili hře soupeře. Nakopávali jsme nesmyslně míče, nedali si přihrávku a předvedli jsme fotbalovou bídu," řekl trenér domácích Jindřich Vaněček.

„Trápení" čáslavských fotbalistek pokračovalo i ve druhém poločase, soupeřky vycítily šanci a hned v úvodu vstřelily Vávrovou kontaktní branku - 2:1. Tím jakoby jim narostla křídla, začaly přehrávat domácí a Němcovou srovnaly na 2:2. Domácí si začaly uvědomovat vážnost situace a začaly hrát svůj fotbal, což se projevilo v závěrečném náporu a povedenou střelou Karafiátové strhly vítězství na svoji stranu - 3:2.

„Dnešní utkání se nám moc nepovedlo, nedařilo se nám prakticky nic, ale děvčata ukázala touhu po vítězství, což se cení, za což je všechny do jedné chválíme. Takového vítězství je pak velice cenné," dodal trenér čáslavských holek Ivo Ducheček.

Statistiky

Branky: 17. Miláčková, 20. Truhlářová, 82. Karafiátová – 48. Vávrová, 63. Němcová. Rozhodčí: Linhart – Herda, Kafka. Diváci: 60. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Havlíčková (65. Krulišová) – Truhlářová, Karafiátová, Mrázová – Miláčková (50. Brandejská), A. Prchalová, T. Prchalová. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

kk