Čáslav – Velim 4:1

Jako první udeřila Velim. To ale čáslavské borce nerozhodilo a do poločasu skóre otočili ve svůj prospěch. A po změně stran přidali dvě pojistky. Dvěma zásahy se blýskl útočník Ronovský, který také na chviličku zaskočil za zraněného gólmana Bartáka v brance.

„Do prvního poločasu jsme nastoupili ve velmi mladé sestavě. Nejstarším na hřišti byl čtyřiadvacetiletý Ronovský. Navíc po zranění Richarda jsme museli improvizovat ve složení obrany, kdy se na post stopera zatáhl Schovanec. V ten moment měla zadní řada věkový průměr devatenáct let,“ uvedl po zápase trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Jsem rád, že kluci pokračují ve snaze o konstruktivní rozehrávku a držení míče. Samozřejmě děláme spousty chyb, ale věřím, že je postupem času dokážeme z naší hry vytěsnit,“ řekl Svoboda a navázal: „I přes komplikace se složením obrany pro druhý poločas si kluci v rámci svých možností s nastalou situací poradili a zápas jsme zvládli,“ uzavřel hodnocení kouč divizního celku.

Z přípravného fotbalového utkání Kutná Hora - Polaban Nymburk
Náskok dvou gólů Kutná Hora neudržela. Ve druhém mači plichtila

Komplikací je pro tým Čáslavi zranění stopera Richarda. „Bohužel si ze zápasu odnášíme dalšího zraněného hráče. Navíc se jedná o koleno, budeme muset doufat, že to v případě Radka Richarda nebude vážné,“ přeje si trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Branky Čáslavi: Ronovský 2, Schovanec, Strnad. Poločas: 1:1.

FK Čáslav: Barták – Kurka (46. Konyvka), Richard (50. Chábera), Kubín, Slavík – Čuchal, Schovanec – Kopp (46. Strnad), Bašek, Vilím – Ronovský.