Hradec Králové - FK Čáslav 5:0 (4:0)

„V prvním kole jsme zavítali na horkou půdu Hradce Králové. Domácí tým byl po celou dobu utkání lepším mužstvem a zaslouženě vyhrál. Skóre utkání tak odpovídá hře. Z našeho mužstva se nikdo nedostal na nadprůměrný výkon v zápase. Doufáme, že kluci se poučí ze zbytečných chyb a v domácím utkání si napravíme reputaci,“ konstatovali po utkání trenéři Čáslavi Dobrý a Toman.
Statistiky
Čáslav: Kubát - Toman, Basl, Richard, Vítek - Ronovský, Procházka, Jelínek, Lebduška - Kokeš, Pipek. Střídali Terč, D. Rolenec, J. Rolenec, Masopust, Šmidrkal.

FK Čáslav - Náchod 2:1 (2:0)

V domácí premiéře přivítali žáci U 15 kvalitní celek z Náchoda. Úvod utkání patřil hostům, kteří si vytvořili územní převahu a několik nebezpečných příležitostí. Od 15. min. se hra vyrovnala a přišly i šance domácích hráčů. První gól utkání zaznamenal kanonýr Štěpán Pipek, který se ve 20. minutě prosadil individuální akcí přes dva obránce Náchoda a překonal jinak výborného brankáře. Druhý gól přinesla 30. min., když Jakub Procházka přesným lobem překonal vyběhnuvšího gólmana.
V druhém poločase byli domácí lepším týmem a vytvořili si několik brankových příležitostí, které však nedokázali proměnit! Trest a varování přišel v 55.min., kdy Čáslav obdržela lacinou branku po tečované střele. Těsně před koncem utkání inkasoval navíc hostující hráč červenou kartu za faul na unikajícího Kokeše.
„Zápas měl tempo a důraz v osobních soubojích. Nezachytili jsme začátek zápasu a to nás mohlo mrzet! Jinak jsme názoru, že hra byla vyrovnaná a škoda pouze neproměněných gólových šancí, které by jistě rozhodly celý zápas dříve. Kluky chválíme za nasazení a přístup k utkání,“ zhodnotili utkání trenéři Dobrý a Toman.
Statistiky
Branka: Štěpán Pipek, Jakub Procházka. Čáslav: Kubát - Šmidrkal, Richard, Basl, Toman - Lebduška, Procházka, Jelínek, Ronovský - Kokeš, Pipek. Střídali: J. Rolenec, D. Rolenec, Liška, Vítek, Vojáček.

Hradec Králové – FK Čáslav 2:3 (0:2)

„Zápas s favoritem soutěže jsme zvládli na výbornou,“ začal hodnocení trenér Milan Miklušičák: „Utkání mělo od úvodu vysoké tempo. Jsem rád, že jsme se domácím přizpůsobili a v prvním poločase jsme je zaskočili aktivní a důraznou hrou. Soupeř dobře kombinoval, my jsme pozorně bránili a podnikali rychlé protiútoky, navíc se nám v prvním poločase podařilo vstřelit i dva pěkné góly. Věděli jsme, že si ve druhém poločase domácí vytvoří tlak. Bohužel se jim povedlo vyrovnat a měli i další příležitosti. Kluky musím pochválit, že za stavu 2:2 zápas nevzdali a nakonec se nám povedlo vstřelit vítězný gól. Tentokrát nám přálo i štěstí, soupeř měl v druhém poločase šance, ale my jsme zápas v poslední minutě brankou D. Machů rozhodli.“
Statistiky
Branky: Machů 2x, O. Petržilka. ŽK: J. Petržilka. Čáslav: Tuzar – J.Petržilka, Šimůnek, Barták, Hurda – Semrád, Fuxa, Koubský, Danyi – Machů, O. Petržilka. Střídali: Žilka, Plíhal, Sobek, Šlejmar, Vidlák.

FK Čáslav - FK Náchod 5: 2 (3:2)

Trenéři M. Miklušičák a R. Meszároš zhodnotili utkání: „Do zápasu s Náchodem jsme vstoupili velmi dobře, od úvodního hvizdu rozhodčí Ratajové jsme si vytvořili tlak, a podařilo se nám vstřelit tři branky. Postupně se trefili O.Petržilka, Machů a Koubský. Protože jsme další příležitosti neproměnili a soupeř nás ze dvou šancí potrestal, z rozhodnutého utkání bylo rázem drama. V úvodu druhého poločasu byli hosté z Náchoda aktivnější a vypracovali si šance. Nebezpečí hrozilo zejména ze standartek. Podobně jako v prvním utkání jsme se ke konci zápasu zvedli a zápas rozhodli dvěma pěknými brankami. Jsme rádi, že dvě těžká utkání jsme zvládli, máme plný počet bodů, ale nesmíme usnout na vavřínech, protože soutěž teprve začala.“

Statistiky

Branky: 2x O. Petržilka, 2x Koubský, Machů. Čáslav: Tuzar – J. Petržilka, Šimůnek, Barták, Danyi – Semrád, Fuxa, Koubský, Šlejmar – Machů, O. Petržilka. Střídali: Žilka, Plíhal, Sobek, Hurda, Vidlák

Autor: Václav Vondra