Čáslav B – Hradištko 2:1 (1:1)

„Zápas to byl nepěkný, spíše bojovný,“ začal domácí trenér Jiří Antoš a pokračoval: „Do vedení jsme šli ze standardky, kdy dal gól hlavou Karel Hejný. Soupeř do poločasu vyrovnal ze sporné penalty.“

Druhý poločas rozhodl Ondřej Tomíšek a Zenit bral tři body! „Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Šli jsme více za vítězstvím než soupeř, více jsme ho zatlačili, měli jsme několik závarů a šancí. Belko a Tomíšek stříleli těsně vedle. Nakonec jsme to urvali v závěru ze standardky, kdy napálil odražený balon z vápna Tomíšek,“ radoval se Antoš.

Utkání však mělo nechutnou dohru. „Zápas skončil hromadnou bitkou. To jsem ještě na hřišti neviděl. Rozhodčí to nezvládli a Láďa Maxa dostal červenou, když bránil svého spoluhráče. Nás dorostenec fauloval normálně nohama, dostal za to loktem a Maxa se ho zastal. Pak mě ještě mrzí čtvrtá žlutá karta pro Karla Hejného, to bude velká ztráta,“ říkal Antoš hodně znechuceně.

Výhra potěší po minulé porážce s posledním týmem dvojnásob. „Po ztrátě v Rakovníku jsou tohle důležité body, které nás nechávají v klidu ve středu tabulky,“ ví Jiří Antoš, „Chtěli bychom ještě minimálně jednou vyhrát, ale máme těžké soupeře.“

Čáslavští se tak udrželi pět bodů od lídra soutěže. „Na nováčka si myslím, že je to dobré. Asi jsem náročný na hráče, když chci lepší výsledky, ale mohli jsme na tom být lépe i hůře. Naše postavení v tabulce je spravedlivé,“ říkal hrdý kouč.

Branky Čáslavi B: 20. K. Hejný, 82. Tomíšek. Rozhodčí: Kovář – Velebil, Rybka. ŽK Čáslavi: Belko, Hudec, K. Hejný. ČK: 1/1 (89. Maxa). Čáslav B: Míšek – Matoušek (88. Žiak), Váňa, K. Hejný, Svoboda – O. Tomíšek, M. Janda, J. Parachin (77. M. Král), Belko – Maxa, Hudec (65. Ryšán). Trenér Jiří Antoš.