Od počátku se na přírodní trávě v Kolíně odehrávalo vyrovnané utkání. Oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu, což se jim dařilo zhruba do dvacáté minuty. V té době přišla série tří rohů domácích, při jejichž bránění se hostující hráči notně zapotili. Hosté odpověděli v závěru první půle, kdy se v největší šanci utkání ocitl Špičák, ovšem po přihrávce Vojtíška z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil.

Druhé dějství začalo podobně jako končilo první – nedorozumění domácího obránce a brankáře využil Špičák, ale ani napodruhé netrefil. Tato situace jakoby předznamenala dění na hřišti. Po celý poločas měli hosté více ze hry, i když Radilovu branku příliš neohrozili. Nejlepší zákrok musel kolínský gólman vytáhnout proti hlavičce Hejného, která měla gólové parametry. V závěru se domácí dostali i k několika brejkům a i oni si vytvořili „loženku“. Střela po zpětné přihrávce byla naštěstí pro Zenit zblokována.

„Remízové utkání a spravedlivá dělba bodů,“ shrnul krátce čáslavský trenér Václav Vondra a utkání zhodnotil: „Bod z Kolína bereme, my jsme určité krizi, domácí se z ní naopak dostávají, když ze čtyř posledních utkání tři vyhráli. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale na vyložené šance to skončilo 2:2."

Přestože měl hostující trenér k dispozici 18 hráčů, střídal jen jednou. „Konečně se nám vyprázdnila marodka a k dispozici byli všichni hráči. Po dvou prohrách jsme se rozhodli ke změnám a hra nebyla nejhorší. Nicméně změny budou i v dalším utkání, protože ani dnes nepodali všichni hráči výkon na který mají,“ zakončil Vondra.

FK Kolín – st. dorost Čáslav 0:0

Čáslav: Výborný – Růžička, Hejný, Votava, Kročák – Smetana (55. Žiak), Vajgl, Zadina, Král – Špičák, Vojtíšek.

I mladší dorostenci měli co napravovat. Ve středu inkasovali v Liberci půltucet a v Kolíně je čekal třetí tým tabulky. Jenže vstup do utkání se jim nevydařil. V 7. min. se po standardní situaci prosadili domácí a ujali se vedení. „Třetí zápas po sobě a třetí branka v úvodu,“ běsnil ještě po utkání trenér ČáslaviJiří Parachin a navázal: „Branka jde opět na vrub nekoncentrovanosti hráčů, ačkoliv je na to neustále upozorňujeme. Pak je pro nás utkání daleko těžší.“ Ale tentokrát se čáslavským mladším dorostencům povedlo skóre otočit. „Hru jsme vyrovnali ještě v prvním poločase, ale branky jsme dali až v dějství druhém. První gól padl po obrovské chybě kolínského kapitána a gólmana, jejichž nedorozumění využil Jan Ryšán. A stejný hráč se prosadil individuálně i při vítězném gólu,“ uvedl Parachin. Domácí se samozřejmě s výsledkem nechtěli smířit, vynutili i tlak, při němž dokonce trefili tyč. „Určitě při nás dnes stálo i štěstí, několikrát jsme zachraňovali na poslední chvíli. Byl vidět věkový rozdíl, zatímco domácí byli kompletně starší ročník, my máme většinu hráčů mladších. O to víc nás ale výhra těší,“ uzavřel trenér.

FK Kolín - ml. dorost Čáslav 1:2 (1:0)

Branky Čáslavi: Ryšán 2. Čáslav: Zeman – Strnad, Pipek, Rolenec, Horyna – Zoufalý (55. Mlynka), Brunclík (70. Doležal), Goliáš, Veselý – Kalányos (80. Jurka), Ryšán.

Zdroj: Václav Vondra