Kutná Hora – Uhlířské Janovice 1:1 (0:1)

Neuběhlo ani pět minut a už se rozvlnila síť v domácí brance. Přihrávku do uličky převzala Melcherová a křížnou střelou poslala balon k tyči Janálové branky – 0:1. Po brance jako by střelecké chutě vymizely a iniciativu převzaly sparťanky. Ve 31. minutě ohrozila hostující bránu z trestného kopu Karafiátová a těsně před poločasem šla po odkopu Olivová sama na uhlířskojanovickou brankářku Hačková, jenže její střelu vytěsnila Veselá vedle brány.

Ve druhém poločase si uhlířky koledovaly o gól ještě více. V 59. minutě dvakrát pěkně střílela domácí A. Prchalová, ovšem dvakrát dobře zasáhla chytající Veselá. O tři minuty později už však bylo srovnáno: Buchtová chytře přehodila špatně vyběhnuvší brankářku Veselou – 1:1.

Otočit zápas se už Kutnohoračkám nepovedlo, i když šance měly. Tu největší po přihrávce Dibelkové A. Prchalová. Skóre se však nezměnilo.

Bílková: Rozhodčí kazí dojem

Trenér kutnohorských fotbalistek Alexander Nagy neustále po zápase kroutil hlavou. „Bylo to klasické derby. Bojovalo se. Bohužel jsme dostali nešťastný gól po naší chybě, jinak soupeř za celý zápas nic neměl. Byli jsme lepší, ale nepadá nám to tam,“ říkal celý zamračený, „Vyrovnávací branka byla po zásluze, pak jsme šli za třemi body, což se ale nepovedlo. Takový je hold fotbal.“

Hrající trenérka a kapitánka uhlířek Marie Bílková přiznala, že Sparta byla lepší: „Jsme rádi za bod z venku. Holky ze Sparty předvedly sympatický výkon. Přeji jim, ať se jim daří. Kdybych byla hodně kritická, tak měly domácí hráčky vyhrát. Celých devadesát minut jsme se jen bránili a gól jsme dali hned z první šance na začátku. Pak jsme si už nevytvořili nic.“ Bílková nezapomněla ani na rozhodčího. Na hřišti několikrát komentovala jeho výroky. „Je škoda, že je tady tradice s rozhodčími. Musíme si dávat pozor, je to tu hodně ovlivněný. Někdy si něco přimysleli, ale nechci je hanit. Čároví mávali dobře, ale hlavní… Je to škoda, zbytečně to kazí dojem ze zápasu,“ dodala.

Branky: 62. Buchtová - 5. Melcherová. Rozhodčí: Fidra – Pařez, Linhart. Bez karet. Diváci: 48.

Kutná Hora: Janálová – Jiříková, Olivová, Viktorová, Vašková – Karafiátová, Buchtová, Podoláková (80. Vavřičková), Jiříková – Horálková (53. A. Prchalová), Hačková (64. T. Prchalová). Trenér Alexander Nagy. Uhlířské Janovice: Veselá – Vondráčková, Makalová, Syrovátková, Černá – Melcherová, Koudelková, Baranovičová, Hromádková (81. Beranová) – Bílková, Vejvodová. Trenérka Marie Bílková.