Jihlava - Čáslav 2:1 (1:0)

Další utkání s druholigovým celkem mají za sebou čáslavské fotbalistky. Domácí hráčky se ukázaly jako velmi kvalitní technicky vyspělý a zkušený celek. Čáslavandy se nechtěly nechat zaskočit a proto vycházely ze zajištěné obrany. „Jihlava hrála skutečně velmi dobře. My jsme se dostávaly do tempa pomalu, vázla nám tak trošku kombinace, navíc Veselá s Karafiátovou nastoupily po nemoci," řekl na úvod trenér hostujících hráček Jindřich Vaněček.

Jediná branka první půle přišla takřka po čtvrthodině hry, kdy domácí využily chybné rozehrávky Čáslavaček a Dáňová tak pohodlně poslala míč do čáslavské branky - 1:0. Domácí hráčky si udržovaly mírnou převahu, ale střelecké pokusy vyšly naprázdno.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Domácí diktovaly hru, ale bojovnost na straně hráček Čáslavi slavila úspěch. Oba týmy pak přidaly po jedné brance, kdy nejprve Štefaniková svým sólem zvýšila na 2:0. Na druhé straně se ukázala čáslavská Buchtová, která tvrdou střelou snížila na 1:2.

„Utkání s kvalitním soupeřem nám dalo hodně. Domácí hráčky jsou zkušenější, fotbalovější. Naše hráčky se však neztratily a rovněž naznačily své možnosti," dodal Jindřich Vaněček.

StatistikyBranky: 5. Dáňová, 53. Štefaniková – 75. Buchtová. Čáslav: Jelínková – Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková – Truhlářová, Karafiátová (80. Červinková), Buchtová, T. Prchalová – Miláčková, A. Prchalová. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček. Příští utkání: Čáslav – Dukla Praha (neděle, 10 hod.).

kk