Tehdy bylo utkání v 60. minutě ukončeno, když žlebský Miroslav Půža atakoval rozhodčího Petra Procházku. Utkání bylo zkontumováno již minulý týden ve prospěch hostí. Konečná podoba postihů byla však vynesena až včera. Nízká hranice trestů je dána nesrovnalostmi ve výpovědích.

„Žlebům byly odečteny tři body a obdržely pokutu tři tisíce korun. Miroslav Půža dostal šest měsíců nepodmíněně a rozhodčí Petr Procházka byl předán komisi rozhodčích pro nesrovnalosti ve výpovědích. Na základě nesrovnalostí byly uděleny i nízké tresty. Rozhodčí Procházka mi totiž podepsal, že ho stáhli na zem dopředu, ostatní vypovídající tvrdí, že upadl dozadu, když se lekl a zavrávoral,“ sdělil šéf disciplinární komise Miroslav Zvolánek.

V celé situaci mohlo být ještě více jasno, jenže… „Měl jsem dostat video k posouzení, ale určitá osoba mi ho nedodala,“ pokrčil rameny Zvolánek.
Petříček: Byla narušena regulérnost soutěže

V první chvíli, co se trenér Žlebů Miroslav Petříček dozvěděl ortel, s tresty nesouhlasil. „Myslím si, že to nízké tresty nejsou, vzhledem k tomu, že nebyla zcela prokázána inzultace. Výpovědi se lišily, hlavně ta rozhodčího. Uváděl, že upadl na břicho. To je výmysl,“ zlobil se a navázal: „Udělené tresty jsou degradací soutěže. Asi to naruší regulérnost, protože nikdo inzultaci neprokázal.“

Kutnohorský deník dal prostor i rozhodčímu Petru Procházkovi, ten se vyjádřit odmítl. „Děkuji, ale vůbec to nechci komentovat,“ sdělil po telefonu.

Žleby uklidnily dvě výhry venku

„Mohli jsme čekat vyšší tresty. Z tohoto pohledu je to minimum. Vzhledem k tomu, že jsme dva zápasy venku vyhráli, tak už s rozvahou říkám, že můžeme být spokojeni,“ uvedl trenér Žlebských.

Podle Libora Petříčka se chtěl rozhodčí chránit svou křivou výpovědí před tím, že zápas zbytečně ukončil. „Situaci nezvládl,“ trval na svém Petříček, „Své špatné rozhodnutí se snažil obhájit tímto způsobem. Nebyla příčina k tomu, aby utkání bylo ukončeno.“

Fotbalový klub Spartak Žleby dostal i pokutu 3 tisíce korun. Existenční pokuta to zřejmě není. „Existenční není. Bude se na ní ale podílet sponzor, který se nabídl ještě před konečným verdiktem. Problém to pro nás, jako klub, je,“ nezlehčoval situaci Libor Petříček.

Trenér Žlebů bude postrádat i obránce Miroslava Půžu, má málo hráčů: „V našem stavu, kdy jsme odehráli utkání třeba v jedenácti lidech a museli nám pomáhat hráči z béčka, je to pro nás ztráta. Musíme se s tím vypořádat. Je mi líto, že nám Mirek ve zbytku soutěže nemůže pomoct.“