Hubené vítězství Kutné Hory očekával málo kdo. Většina lidí tipoval rozdíl alespoň o tři branky. „I my jsme čekali vyšší rozdíl, ale už minulý týden v Sázavě jsme podali hodně špatný výkon a nyní jsme v tom pokračovali. Můžeme být rádi, že jsme vyhráli. Naše hra není vůbec dobrá," zlobil se kutnohorský fotbalista Stanislav Lebeda.

Proč tomu tak je? Vždyť v přípravě se Spartě B dařilo. „Tréninky nejsou optimální," řekl Lebeda, „Hodně kluků je přes týden na školách. Není to ono. Sestava se neustále mění. Udělali jsme na začátku dva špatné výsledky, a jestli to klukům leží v hlavě? Asi se s tím někdo vyrovnává hůř. Přitom v přípravě vypadalo vše dobře."

Jedinou branku utkání vstřelil Lebeda po samostatném úniku: „Zbýšov zahrával rohový kop, který jsme odvrátili. Šlo o rychlý brejk. Dostali jsme balon na půlku. Kuba Krupička mi dal dlouhý míč za obranu a já jsem šel sám, což už pak nebyl problém proměnit."

Šest bodů po pěti kolech je pro ambiciózní tým z Lorce stejně málo. „Věřím, že nám výhra pomůže. Potřebujeme udělat šňůru dvou nebo tří zápasů v řadě s výhrou a pak se chytí i ti mladí kluci. Střed tabulky rozhodně není to, co bychom chtěli hrát," uvědomoval si Lebeda, který jede s týmem v neděli do Uhlířských Janovic, které doma body nerozdávají: „V okresním přeboru se nemusíme bát nikoho. Okres je vyrovnaný. Na nějaké bilance bych nekoukal. Jedeme tam vyhrát."